Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milumil tejpép elkészítését...

Milumil tejpép elkészítését nem értem és így merem adni a babámnak. Rosszul értelmezem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milumil vaníliás tejpép dobozán így szerepel az elkészítési útmutató:

1. Forralj fel 140 ml ivóvizet és hűtsd le kb. 40°Cra.

2. Mérj ki kb. 45 g (6 evőkanál) Milumil HA-pépet.

3. Add hozzá folyamatos keverés mellett a vizet. Hagyd állni néhány percig a kívánt állag eléréséig.


A 45 gramm az 4,5 dkg, de én úgy tudom hogy 1 evőkanál az kb. 2 dkg. Ha már most 6 evőkanállal rakok bele akkor 12 dkg por kerül a vízbe.

Rosszul tudom?


2016. szept. 4. 08:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
... és így NEM merem adni... akart lenni csak a nem lemaradt. Köszönöm a segítséget.
2016. szept. 4. 08:37
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A dobozban lévő adagoló kanálra gondolnak, azzal adagold ki. :)

2016. szept. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 2 dekának számítana 1 evőkanál de ha ebbe megpróbálsz kettőt rakni, nagyon híg lesz. Kell bele a 6. Igaz nem ezt hanem Sinemilt adok a babámnak de ugyanùgy Milumil és ezt írja előkészítési módnak. 5-6 kanál kell bele, hogy sűrű legyen. Egyébként nem mérem ki, állag alapján csinálom attól függően milyen híg a gyümölcs bele. Szóval bátran tehetsz bele 5-6 kanállal!
2016. szept. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha rosszul csinálod, az úgyis látszik az állagán. Ha eltalálod a mennyiséget, akkor kb. tejbegríz állagú lesz. Mérj ki 45 grammot először, és csináld annyiból.

Ebyébként én a kanalas gyógyszerekkel szoktam így járni, többre az van írva: 3x1 kávéskanál (5ml) - és 5 ml egy kisebb evőkanálnak felel meg.

2016. szept. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs adagolókanál a Milumil tejpépekben...


Ha van mérleged, mérd ki!


Egyébként csapott kanállal kb. annyi.


De a legjobb, ha a mwgfelelő állagra mész és megnézed úgy hány kell.

2016. szept. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, adagoló kanál az nincs benne...


Akkor megnyugodtam, hogy jól tudom :)


Köszönöm a segítséget!

2016. szept. 4. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, rosszul olvastam, bocsi tejitalra gondoltam. De a többiek már írták h igen nyugodtan evőkanál v érzés szerint. Az én kisfiam pl. hígabban ette előx, így akkor kevesebbet raktam bele, aztán egy idő után már nem méregettem, mindig ugyanabba a tálkába kapta és szemre tudtam h mennyi kell bele.
2016. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy evokanal az nem 2dkg. Attol függ a súly, hogy mit mersz vele. Egy zsák libatoll és egy zsák vas se azonos súlyú.


Ha 6 kanalat ír, akkor annyi kell bele.

2016. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kezdetben próbáltam grammra méricskélni, de csak nem jött ki. Így ehelyett a megfelelő állagig keverve adom. Az első hetekben inkább hígabbra kevertem, most már inkább közelít a sűrűbb grízállaghoz az általam kikevert pép.
2016. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nasi, tökmindegy hány kanállal raksz bele, nem ezen függ a baba fejlődése...

Csináld olyan állagúra amit szívesen megeszik. Az én fiam úgy szerette ha megállt benne a kanál, más meg szinte folyósan.

2016. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!