Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki sárgarépával kezdte a...

Aki sárgarépával kezdte a hozzátáplálást hogyan csinálta? Mennyit adott először?

Figyelt kérdés
Kertből friss répánál nincs jobb, ezzel szeretném kezdeni a hozzátáplálást. De hogyan? Mennyit előszőr? A megmaradt répát el lehet tenni másnapra vagy fozzek frisset?
2016. szept. 21. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Vigyazz mert a repa erosen nitrat halmozo. A nitrat a talajvizzel terjed, tehat attol, hogy te nem mutragyaztal de a negyedik kertszomszed igen, a te repad ugyanugy fertozott.


Egyebkent ugyanugy kell mint massal. Eloszor keveset aztan tobbet. En kortevel kezdtem, elso nap 2-3 kanal, masnap mar 5-6 kanal.

2016. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De elég sok helyen a répát javasolják.
2016. szept. 21. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a bébiételest mert azért azt Szűrik nitrátra.
2016. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem repaval kell kezdeni.
2016. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kioktatást kértem hanem tanácsot adtl aki azzal kezdte volna a hozzátáplálást.
2016. szept. 22. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:
De nem ajanljak, nem ertheto???
2016. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kezdheted a répával is, ahogy neked szimpatikus :) Viszont a nitráttartalomban igazuk van az előttem szólóknak. Azonban ha tényleg saját kertből van és közel nincsen másnak kertje, vagy tudod, hogy a szomszéd sem műtrágyázik, akkor jó a saját répa. Ha bizonytalan, vedd az üveges répa bébiételt, abból baj nem lehet :)


Másnapra még el lehet tenni hűtőbe (ahogy pl a sütőtökpürét is), utána én mindenképp frisset adnék neki.


Először adj neki 3 kis baba kanállal. Ha elfogadta és nem okozott nála gondot, következő nap lehet 2 kanállal több és így tovább. Én magában zöldségből nem adnék teli adagot (150gramm környéke), hanem adnék mellé mást is (tápszer vagy tej) és a répából max 100 grammot.

2016. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!