Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti tápszeres babáknál mikor...

Ti tápszeres babáknál mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Én 6 hónaposan szeretném, de mindenki lehurrog érte, mert hogy első baba és honnét tudnám meg hogy internetről nem lehet gyereket nevelni.

Ugye szüleink idejében még jóval korábban, de még pár éve is az a nézet volt hogy tápszeres babákat 4 hónaposak kell elkezdeni, de én úgy tudom azóta az új ajánlás hogy nekik is 6 hónaposan kell elkezdeni a kóstoltatást, hiszen ugyanaz az emésztőrendszerük mint az anyatejeseknek, és minden babának 6 hónaposan érik meg hogy megemésszék a másfajta ételt.

Most 4 hónapos a kisfiam, szép nagy baba, nő mint a bolondgomba a tápszertől is, nem is érdekli hogy én mit eszek ( csak ha üvegből iszok ,arra nagyon repked :D ), de ugye jött a védőnő és ki volt hűlve hogy még nem kóstoltatok vele gyümölcsöket, és most hogy betöltötte a 4 hónapot mindenki ezzel jön hogy mikor kezdem már el ?

Jól tudom ugye ezt a 6 hónapot kezdésnek ?


2016. szept. 5. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan.(tápszer+anyatejes volt)

ha tápszeres, akkor sincs annyi emésztőenzimje, hogy 4 hónaposan érdemes legyen kezdeni

szépen, alma barack első hónapban

hónap végén pár mokkáskanálnyi glutén a gyümipépekbe(7gabonás pép milumil)ezt folyamatosan növelve

7. hónapban jött a gesztenye, sütőtök, zöldségek (kivéve importált áruk)

8. hónpban csirkemell, darabos ételek bevezetése(pár pici darabka volt csak a főzelékben

9-10. hónapban puffasztók(első főzőlevet leöntve)


egy gyk-n javasolt és széleskörben sok anya szerint elogadott, követett útmutató táblázat szerint


hozzáolvasva, a tej, tojás, mogyoró, aprómagvas gyümik, stb allergének bevezetési ajánlásait

2016. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

*az emésztőenzimek termelése a táplálkozással indul meg

az anyatej mellé segít az ételallergia kialakulása ellen, illetve LEHET javasolt valami probiotikum is mellé, de ez csak az én laikus gondolatom

2016. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan kezdtem de abba is hagytam mert nem érett még meg rá (el se fogadta mindet, amit elfogadott is csak hasfájást csinált meg viszontláttam a pelusban), majd 7,5 hónaposan újrakezdtem, ment is minden. 7 hónaposan is próbáltam csak akkor se jött össze. Úgyhogy hiába kezdtem volna 4 hónaposan is..
2016. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

itt a táblázat

[link]


és ez is nagy segítség volt nekem:

[link]


itt meg tök jó receptek (csak igyelni kell az alapanyagokat)

[link]

2016. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is 4 hónapos, nem szeretném elkezdeni én sem, majd csak 6 hónaposan, vagy amikor úgy látom, hogy eljött az idő. Véleményeket meghallgatom, de a döntés az enyém.

Egyébként első gyerekes anyuka vagyok, csecsemőt se fogtam korábban. Mindent a netről tanultam. Már terhesség alatt is sokat olvasgattam és ha felmerül valami akkor most is. Sokmindenre találtam így megoldást, aztán kikértem a védőnő véleményét és mindig csak bólogatott arra amit mondtam, szóval nem rontottam el semmit. Neten sokféle álláspontot láthatsz, elolvasod őket és eldöntöd melyik áll hozzád közelebb.

2016. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Vegyes táplálású volt. Nagyobb részt anyatejes. 4 hósan kezdtem, ma sem tennèm másképp. Késöbb sokkal nehezebb. Én ezt a 6 hónapot baromságnak tartom. De mindenki úgy etet ahogy akar. Ne foglalkozz mások vèlemènyével.
2016. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6 hónaposan, nekem is első baba. Szüleim ki is nevettek, hogy én bezzeg ennyi idősen...Eléggé körüljártam a témát, nekem ez a vonal volt szimpatikus, lesz még ideje szilárdat enni 80 évig. Ne foglalkozz más véleményével, el fogják fogadni végül, hiszen a te gyereked
2016. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ nagyon hasznos volt,megnyugodtam, mindenkinek ment a zöld :)

54 %-os neked meg külön köszönöm, főleg a receptkönyv nagyon hasznos lesz, már most olvasgatom mert tényleg októberbe csak toporognék hogy akkor most még is mit és hogy.

2016. szept. 5. 12:57
 9/12 anonim ***** válasza:
A legújabb ajánlások szerint a tápszeres babák hozzátáplálását is 6 hónaposan lehet kezdeni, nem kell korábban.
2016. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nünü87 ***** válasza:
5 hónapos a kislányom már 4 hónaposan elkezdtem kóstoltatással majd adtam neki bébiételt is. Semmi baja sincs az emésztésével. Jó a széklete nem fáj a hasa sem. Kanállal nem szeret enni az az egy gondom van pedig a bébiételeket szereti meg a barackot répát almát is. De minden baba más. Ha úgy gondolod hogy még nem kezded el akkor ne tedd. Egyébként személy szerint nekem herótom van ezektől a kötelező szarságoktól. Minden baba más nem van akinél bejött a hozzátáplálás van akinél később jön. Én is kikérem az orvos vagy a védőnő véleményét de próbálom kitapasztalgatni mi a jó neki és mi nem. Az a bizonyos "nagy könyv" sem tudhat mindent nem kell mindig követni. Én a gyerekem igényeit nézem.
2016. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!