Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor kezdte a hozzátáplálá...

Ki mikor kezdte a hozzátáplálást? Milyen ételekkel kezdtétek? Miket eszik a babátok, kisgyermeketek?

Figyelt kérdés

2016. aug. 8. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora előtt pár nappal, sárgarépával. Imádta, második nap már egy komplett adagot bevágott :) Ezen kívül most már evett krumplit, barackot, tejpépet, almát, sárgadinnyét.
2016. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 hónapos korában, de 3 hétig csak 2-3 kanál alma, illetve répalevet fogadott el. Igazából nem volt célom 6 hónapos kora előtt elkezdeni, de kissé hasmenése volt, amire anyukám répalevet ajánlott(látta doki egyébként). A védőnő rámondta az áment.

Utána alma-,répa-,sütőtök-,krumplipüré. Van egy csomó táblázat, én átolvastam őket, plusz a védőnő a havi méréseknél is elmondta, hogy mi mehet már.

Most 15 hónapos. Tejes , és nagyon zsíros/fűszeres ételeken kívül mindent eszik.

2016. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdtük (ez a WHO ajánlás), először barackot kapott egy hétig, de akkor sem jutottunk el a teljes adagig, egy-két kanál után kiköpött mindent. Utána almát kapott, abból egy kanállal sem fogadott el. Általában almával szokás kezdeni amúgy. Az első hónapban kapott még répát és krumplit.

Ha teheted, próbálj biot adni (mondjuk én hiába is akartam volna, felénk nincs olyan). A nitráthalmozókat kb. 8 hónapos korig kerüljétek, vagy bébiételből kapja vagy egyszerre csak nagyon keveset adj, nehogy nitrátmérgezést kapjon. Nitráthalmozó pl. a cékla, sóska, spenót, saláta és a répa is, csak az nem annyira.

Aztán cukrozni felesleges, sőt nem is kéne, mert akkor lehet hogy később nem eszi meg ami nem agyoncukrozott. Persze, egyszer nem lesz baja egy kis cukortól, de ha mindig olyat kap, attól már lesz. Egy év alatt sót se tegyél az ételébe, mert a vesét károsíthatja.

Ha üvegeset veszel neki, arra figyelj, hogy hozzáadott cukor és só ne legyen benne, pl. HIPP, DM és Rossmann saját márkásak és azt hiszem az Univer is ilyen. Ezek sajnos nem olcsók.

Tejet nem kell adni 1 éves kor előtt. Ha van allergia a családban, a tejtermékek bevezetését is érdemes 1 éves kor után kezdeni.

A glutén körül most megint újítás van, egy éve még az volt, hogy 4-7 hónap között (ami azért hülyeség, mert eleve 6 hónaptól ajánlott bármiféle szilárdat adni), most újabban már azt olvasom, hogy 1 éves kor után. Lehet hogy egy év múlva megint más lesz...

Amit egy éves korig lehetőleg kerülni kell: cukros, sós ételek, méz és nem hőkezelt húsok (kolbász, szalonna pl.) Ezeket azért kell, mert lehet bennük olyan baktérium, ami egy felnőttnek nem árt, de egy kisbaba emésztőrendszere nem tud mit kezdeni vele és megbetegedhet tőle. Persze ennek kicsi az esélye, de jobb vigyázni, amúgy is nehezen emészthető ételek ezek. Penészes sajtokat sem lehet. A gomba szinte emészthetetlen a kicsiknek, inkább csak hasfájást okoz. (Amúgy amiket itt soroltam, 3 éves kor utánra ajánlják, de az egy évet mindenképp érdemes kivárni.

Ha nagyon egészségesen akarod etetni, akkor a mesterséges adalékanyagokat, feldolgozott ételeket is kerüld.

2016. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

anyatejes a babam, 5,5 honaposan kezdtuk. alma, repa, krumpli, sutotok, meggy, cekla. ez volt a sorrend. az elso harom mind fogta a hasat, ezert a kortet is eleg hamar bevezetettem.

amugy a 10 orai kb 7 hos koratol zabkasa (vizben fozve gyumolcsel es joghurtal pepesitve) es altalaban ezt kapja uzsira is maradeknak, ha nem marad eleg akkor kap melle mas gyumolcsot.. ebedre mig nem volt foga a zoldsegpureket ette, 1 eves kora ota kb velem eszik, most pl lecso volt, elotte hal rizzsel stb (2 eves most). vacsija 10 hos-1 eves kora ota altalaban ami ebedrol marad, ha az nem eleg, akkor kenyer felvagott sok zoldseg vagy zoldsegkremes kenyer vagy melegszenya....ja es 1 eves koratol reggel este 1-1 nagy pohar tehentej.

2016. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük, most 7 hónapos. Almát, barackot, répát és édeskrumplit evett eddig
2016. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
7,5 hónaposan kezdtem a kislányomnál,addig elég volt neki a tejcsi,bébiételt adtam neki az almaszószosat szerette,meg az őszibarackosat,de most már kap csirke husit is,tört krumplit,főtt ételeket ízlelgetem vele,de csak pár falatot!
2016. aug. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!