Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A ti babátok is ordít a...

A ti babátok is ordít a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám, kizárólag anyatejet kapott eddig, igény szerint. Másfél hete kezdtünk almát kóstoltatni vele, de annyira sír tőle, hogy már sajnálom adni neki. Van/volt valaki hasonló cipőben? Mit csináltatok?
2016. szept. 30. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát adj neki mást!

Amúgy annó volt a lányomnak egy ilyen rejtélyes időszaka, amikor az almát nem volt hajlandó megenni, ő is ordított. Arra jutottam, hogy amikor jött a foga, csípte az ínyét a savanyú alma. A barackot simán megette ilyenkor is.

2016. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 nünü87 ***** válasza:
78%
Szia. Hogy álltok a fogzással? Lehet az ínyét bántja a kanál. Vagy még esetleg korai neki. Várj pár napot és próbáld meg eleinte csak a levét adni.
2016. szept. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na, jönnek a "bezzeganya" kommentek. Épp az a baj, hogy nem tudom neki adni, mert leteszem a kanalat, ha sír. De valahogyan csak hozzá kell szoknia az evéshez...
2016. szept. 30. 08:28
 4/11 A kérdező kommentje:
Az 1. és 3. hozzászóló: koszi! Lehet, áttérek a barackra, fagyasztottam le sokat, direkt ezért. De a védőnő az almát javasolta. Fogzás még nem kezdődött. Semmi jele.
2016. szept. 30. 08:30
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy elottem irtak.illetve az sem mindegy mikor probalkozol.

Ha nem sokkal eves utan akkor meg nem ehes,nem erdekli.ha mar kaja ido lenne akkor pedig tul ehes.

Amugy az En fiam is sirt mikor elkezdtuk,par gyumit probaltam es abbahagytam.egy honappal kesobb siman megette azokat a gyumiket,siras nelkul.

Es a kanal sem mindegy milyen.nekem ilyen puha szilikon vegu van,a muanyaggal nem eszik.

A masodikom 10hos koraig semmit! Nem fogadott el csak cicit.van ilyen is.

2016. szept. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg próbáld ki a krumplit, vagy répát.

Az én fiam se szerette az almát sőt a lányom se. Nem is értettm sose miért savanyúval kell kezdeni.

Én hagytam az almát áttérem úgymond a sós ételekre.

Majd később háztartási kekszel keverve kaptak almát úgy megettèk, de mai napig nem a kedvencük.

2016. szept. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 nünü87 ***** válasza:
Első vagyok. Erőltetni nem szabad. Nekem védőnőm azt mondta csak annyit adjak neki amennyit elfogad. A lányom hat hós már elkezdtem a hozzátáplálást 4 hósan mert tápszeres és a védőnő is tanácsolta. Eleinte evett pát kanál almát meg répát. Amikor adtam neki bébiételt eleinte abból is evett utána semmit csak tápszert volt hajlandó. Akkor leálltam két-három hét múlva újra kezdtem. Továbbra se kel neki az üveges bébiétel de amit én turmixolok általában megeszi. Neki a barack jobban bejött mint az alma. De van amikor egy-két kanál után ő is sír akkor nem adom neki tovább. Már van két fogunk vátjuk a töbit is. Én is szilikon végű kanállal kezdtem de a műanyagból jobban megeszi. Próbálj neki picit lágyanban jó érett barackot egy kis édes sütőtökkel összeturmixolni hátha az jobban bejön neki. Ha nagyon nem akkor tényleg vátnod kellene vele pár hetet. Nekem most is van úgy hogy amit megcsinálok azt mindet megeszi de van hogy csak pár kanállal. Vagy esetleg kipróbálhatsz valami ízesített tejpépet is. Én jövőhéten azt próbálom ki hátha ízleni fog neki. Kitartás!
2016. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 nünü87 ***** válasza:
Ja bocs második voltam. Véletlenül elnéztem.
2016. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyémnél kétféle reakció volt, vagy sírt, vagy simán összeszorította a száját. Kapott almát, krumplit, barackot répát aztán feladtam. 2 hetente próbálkoztam újra. Hiába volt 6 hós, nem érett meg rá. A krumplin kívül mindet szívesen ette 7,5 hónapos kora után. Egyébként jó étvágyú, majdnem mindent szívesen eszik, kevés kivétellel. Úgyhogy nem ezzel volt a baj. Csak nem minden baba van rá készen 6 hónapos korában.
2016. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyatejes babák nehezebben fogadják el a kanalas evést, főleg ha iszsz baba. Én a helyedben barackkal próbálkoznék, és ha azt sem fogadja el, várnék pár hetet.
2016. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!