Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy csináltátok a sütőtök...

Ti hogy csináltátok a sütőtök bevezetését? Illetve mennyi ideig kell sütni?

Figyelt kérdés

Múlthét szombaton kóstoltattam meg vele az almát, azóta is kapja minden ebédhez, nagyon szereti szerencsére.

Úgy gondoltam így az elején mindig szombaton kap új ízt, most a sütőtököt akarom bevezetni de lenne pár kérdésem:

Hogy ha több napig szeretném ezt is adni, akár keverve almával akkor hogy csináljam az elkészítését?

Mindennap nem rakhatok be a sütőbe nyilván 5 centis darabkákat, én utálom a sütőtököt, férjem még partner lenne az elfogyasztásába. Tehát megsütök mondjuk 1 kilós darabot feldarabolva, összepürésítem akkor ez hány napig áll el hűtőbe? Egyáltalán eláll? Utána hogy melegítsem meg?

És mennyi ideig kell kb sütni egy ilyen tököt? Neten írnak másfél órát illetve 5 percet is ezért kérdezem, elég nagy intervallum ez :O

Köszönöm előre is a válaszokat !


2016. okt. 6. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sütött sütőtököt kb 10 hónaposan adtam először, addig főztem. Védőnő és anyukám is így javasolta.
2016. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is fõztem. Levàgtam egy kis darabot mindig. Amúgy kicsikél azt a javaslatot kaptam, hogy másnapig tárolhatom a kész ételeket.
2016. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ha egyszerre kisebb mennyiséget készítesz el, akkor tényleg célszerűbb főzni. Egy szelet sütőtökért beindítani a sütőt nagy energiapazarlás. Én nagyobb üzemben szoktam főzni, egy-két tököt egyszerre felkockáztam, megfőztem, jól elfőztem a levét, aztán turmixoltam, és kis edénykékben lefagyasztottam.
2016. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nyersen, kockázva fagyasztottam le. Egy zacskóba tettem pár kockát, kb 1 maréknyit, rá szorosan göcs, újabb pár kocka, göcs, a zacsi nagyságától függően 2-5 kis adagot tettem így el. 1-1 főzéshez csak elvágtam egy göcsig a zacskót, könnyen kiolvadt, és mehetett is a főzővízbe.
2016. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, akkor valószínű úgy csinálom hogy a tök felét megsütöm és akkor férjem is tud enni belőle, többit meg felkockázva lefagyasztom.

Mindenkinek ment a zöld ! :)

2016. okt. 6. 10:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sütve adom, a védőnő így javasolta. Úgy látszik, ajhány ház, annyi szokás. A babám nagyon szereti :) 7,5 hónapos.
2016. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!