Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11 hónapos tápszeres baba nem...

11 hónapos tápszeres baba nem igényli a tápszert. Baj?

Figyelt kérdés

11 hónapos lányom már egy hónapja nem eszik tápszert. Nem igényli. Reggelire nyümit kap,egész nap zsemlét kiflit mikor mit majszol, ebédre főzeléket vagy levest zöldéggel amit mi eszünk utána nap közben gyümölcs kifi zsemle stb ebédre gyümi vagy amit kíván és szivesen eszik, kifejezi ha valami nem tetszik neki. Inni sokat iszik,innikével alszik el általában, az éjszakákat végig alussza nyugodt baba. De aggódom mert itt azt olvasom 1 éves koráig adnak nekik tápszert. Tejet nem adunk neki, kakaót ivott már, babakakaót de mást nem igazán, azt is kétszer nap közben.


Szóval a kérdésem,hogy nálatok ez hogy volt? Köszönöm



2016. okt. 9. 02:56
 1/7 anonim ***** válasza:
8 hónapot betöltötte amikor egyik napról a másikra elutasította a tápszert, próbáltam más fajtát, de az sem kellett. Nem erőltettem, helyette naponta kapott joghurtot, túrót, sajtot, mikor melyiket, változatosan.
2016. okt. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lányom 1 éves volt amikor már estére sem fogadta el. Úgyhogy hiaba próbáltam nem kellett neki. Neki inkább a sajt a joghurt banán stb.... kellett. Nem is eröltettem. Kicsit még örültem is hogy eddig ette.
2016. okt. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Enyém is 11 hónapos volt amikor elfelejtette mennyi lenne az adagja. Reggeli tápszer 50 ml, esti tápszer 30-60 ml. Nem tudok mit csinálni vele. Nem eszik többet. Sajnos ő tejallergiás úgyhogy tejtermékkel sem tudom fedezni a tejalapú táplálást. Napközben 100 milinél többet nem tudok a kajájiba csempészni sem.
2016. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de borzasztoan eteted ezt a szerencsetlen gyereket.

Mi az, hogy kiflit majszol egesz nap ??

Minek ?

Napi 5 rendszeres etkezes!

Persze, hogy nem kell neki tapszer ha egesz nap kiflit majszol !!

Rohadtul egeszsegtelen is, ures feher szenhidrat!


Egyen rendesen, es majd megissza a tapszert ...

vagy probalj tejpepet.

Valamint ilyenkor mar reg ehet savanyitott tejtermeket.

2016. okt. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom. Eszik kremturot pl reggelire gyumolcsot sinlacpeppel stb de nem etetem borzasztoan a gyereket.


Akkor nem gond hogy nem tapizik?

2016. okt. 9. 09:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha anélkül is be tudja vinni a megfelelő vitamin, ásványi anyag szükségletét (külön tekintettel a vasra és a D vitaminra), akkor nem gond.


Kutatások szerint a legtöbb vashiányos, D-vitamin hiányos (1-3 év közötti) baba azok között van, akik nem kapnak tápszert/tejitalt (és már nem is szoptatottak).

2016. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, inkább a kálcium a gond. Vas leginkább a húsokban van (mivel zöldségekből rosszabbul hasznosul) d vitamint meg külön kell adni.

Mellesleg 7,5 hónapos koráig a kisfiam nem tudtam rendesen hozzátáplálni mert nem kellett neki semmi, ellenben napi 1 liter tápszer lecsúszott és olyan vashiányos lett, hogy az nem igaz.. (ez állt a leleten <4)



Én írtam, hogy max 2,5 decit hajlandó meginni a fiam 1 évesen trükközéssel pl 7 gabonás pépet direkt azért adok neki mert lehet tápszerben csinálni, gond amúgy de nem tudok vele mit csinálni tejallergiásként. Még van 2 hónap a fél év tejmentességből. Kálcium pedig a tejtermékekben van sok.

Mákot nekem orvos azt mondta 1 éves kortól neha kaphat de csak keveset mert az kálciumbomba, zöld levelű zöldségeket próbáljam erőltetni és akkor nem lesz gond a kálciummal sem. Bár most fogai is jönnek, remélem utána el fog többet fogadni tápszerből.. Szóval a kálciumra te is figyelj oda, ha nincs meg a napi fel liter tejalapú táplálás.

2016. okt. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!