Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Közel 12 hónapos (fogatlan)...

Közel 12 hónapos (fogatlan) baba szinte kizárólag anyatejes/tápszeres, csak kóstolgatni hajlandó. Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
Mikor oldódott meg a probléma? Mi hozott áttörést a hozzátáplálásban?
2016. jún. 25. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elvileg ilyen voltam :D Anekdotákból annyit tudok, hogy az 1 éves szülinapomra kapott csokitorta hozta meg az áttörést (és hogy másnapra kinőtt az első fogam), elvileg másnap teljesen egyik pillanatról a másikra fordultam el az anyatejtől és ettem a "rendes" babaételeket. Nem tudom, hogy ebből mennyi történt tényleg ilyen drasztikusan, de annyi leszűrhető, hogy nem egyedi eset, és hogy általában a babák maguktól átállnak a szilárd ételekre :) Csak győzze a család türelemmel kivárni! ;)
2016. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek, a sajatom. Igaz van foga, de par kanal uveges gyumolcson kivul szinte csak szopizik.

Tokeletesen fejlett, 9,5 kilo es szalad. En nem aggodok .

2016. jún. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a lanyom is eleg maceras, 14 honaposan jott az elso foga...a pepeket csak ugy volr hajlando enni ha kulonbozo dolgokat pakoltam az asztalara amit nezegethetett....tudom rossz szokas lehet okoskodni, de igy legalabb tudtam tolni falatot a szajaba mert a jatekokkal volt elfoglalva es legalabb vegig ulte az evest.. a darabos felnott etelekkel.sem oldodott meg a dolog. az attorrest az hozta miota tud egyedul kanallal enni (kb 22 honapos kora ota..) na azota nem kell etetni nem kell jatek imad lapatolni. az en hibam hogy elobb nem tanitottam meg egyedul enni - nem akartam maszatolast, igy ennyi idosen sajat elhatarozasara kb 2-3 nap alatt megtanulta a kanalazast....elotte csak szerencsetlenkedtunk volna.


probaltad valamivel lekotni igy eves kozben? cici elott eteted ugye? kis fuszereket mar hasznalhasz, minimalis sot zold fuszert - lehet az a baja hogy nem szereti az iztelen kutyulmanyokat :)

2016. jún. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ô 4 hónapos kora óta tápszeres.

Ráadásul keserű HA tápszert eszik, de még az is jobban ízlik neki bármi másnál.

Jártunk gasztrón, mert még mindig érzékeny a gyomra, de allergiát nem találtak, viszont többször voltunk kórházban, sok antibiotikumot kapott, lehet, ezért se kíván mást (a gyomra).

Egyébként próbálkoztam játékkal, de akkor annyira arra koncentrál, hogy a száját is összeszorítja.

Ha 100 grammnyit eszik (gabonával hússal dúsítottat), rekord. De az után is kéri max. egy órával a tápszert (ha akkor újra pépet kínálok, sír). Vizet nem hajlandó. Se gyümölcslét, teát.

Darabost kiköpi. Házi kosztot és boltit egyaránt kínálok.

A védőnő azt mondta, talán ha lesz foga, akkor megoldódik.

2016. jún. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!