Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kell egy babának...

Meddig kell egy babának anyatejet vagy tápszert inni? Mikortol eszik csak rendes ételt?

Figyelt kérdés
2016. okt. 10. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyatej es tapszer kizarolagos kinalasa hat honapig. Amugy evekig lehet mindkettot. Rendes etkezes, ami mar nem bebietel nalunk egy eves koruktol volt.
2016. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az első írja, hat hónapos korig kizárólag anyatej vagy tápszer.

De hogy meddig kell? Az unokahúgom 13 éves , tejallergiás így a mai napig tejmentes tápszert iszik.

sőt, ha nekem nincs itthon tej, akkor tápszert rakok a kávémba, és 35 éves vagyok. Olyan nincs hogy meddig kell, addig amíg akarsz.

2016. okt. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legújabb ajánlás, hogy a tehéntejet 3 éves korig ne vezesd be, helyette anyatej/tápszer/tejital/junior ital.

Na most valaki megfogadja, valaki meg nem.

2016. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

3-as jól írja. Az ajánlás 3 éves kor.

A gyakorlatban sokaknál az 1 éves kor a vízválasztó, akkor bevezetik a tejet, és "felnőtt" kaját adnak a gyereknek, nem főznek külön, nincs több tápszer.

De ezt gyereke is válogatja.

Én 2 éves korában vezettem be fiamnál a tejet, addig tejitalt ivott.

2016. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4%
Legalább 1 éves korig anyatej kell. Utána könnyen emészthető, egészséges ételek.
2016. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Egy éves kor után, ha minden rendben eheti nagyjából azt, amit a felnőttek, kicsit módosítva.

Pl. főzeléket kap, de a végső fűszerezés előtt kivesszük a részét, és nem sült hússal eszi, hanem a levesben főtt húsból turmixolunk a főzelékbe.

Sok esetben egyszerűbb megoldás a bébiétel, mint pl. vendégségben vagy egy utazáson pancsolni a baba külön ennivalójával.

2016. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kell! Nekem kevés volt a tejem, így hozzá kellett táplálni 3 hónapos korától! 4 hónaposan almapépet javasolt a doki! Most 4,5 hónapos és babakaját eszik, tápszert csak reggel, és lefekvés előtt kap! A babakaja jobban ízlik neki! Nagyobbik gyermekem 4 hónapos korától kapott tápszert, és féléves koráig, csak azt volt hajlandó enni! Ezt neked kell kitapasztalnod, hogy mit eszik szívesen a babád!
2016. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!