Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babám nem hajlandó se...

4 hós babám nem hajlandó se tápszert, se anyatejet inni cumisüvegből, csak a teát fogadja el belőle. A tejem meg nem elég neki. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiszopizza amit tud, de az már nem elég neki. Sokszor látom hogy szomjas, főleg most a melegben. Vizet nem szereti hiába próbálgatom. Tápszerr szokott kapni pótlásként, most viszont elutasítja. Kipróbáltam, adtam neki pici cukros mecsekteát azt itta a cumisüvegből nagyon jó ízüen. Ivás közben elvettem tőle majd odaadtam az anyatejet a cumisüvegben (ugyanolyanban) azt meg kilökte a nyelvèvel. Eddig elfogadta. Egész nap a cicimen lóg tejszaporítás címszóval de volt hogy estére beesett kicsit a kutacsa mert nem tud eleget kiszívni de ő csak cicit akar. Akkor nem értem, hogy van ez? Nem a cumisüveg a baj mert a teát megissza. Az anyatej se a gond mert ciciböl megissza. Szerintetek mi lehet?

Nem akarom a cukorhoz szoktatni, azt is már kínomban adtam neki. Szerintetek kezdjem el a hozzáápit gyümilevekkel inkább? Csak 6 hósan akartam de most tanácstalan vagyok. Segítsetek.


2015. aug. 9. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem gyümölcslével próbálkozz, mi ilyen kánikulában sárgadinnyelevet adtunk, azt imádta a lányunk, azóta leszokott róla és csak vizet iszik.
2015. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom. De mi lehet ez a sztrájk neki? Akkor sem értem.. eddig jó volt minden. tegyük fel hogy nem fogzik :/
2015. aug. 9. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ugy van vele, hogy a tej a cicibol jojjon :)

Probalj meg mas markaju cumisuveget, nekunk a 4. fajta valt be.

2015. aug. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nincs baj a cumisüveggel, 3 fajta van itthon és mindből szépen tud inni. Se


Ma felhívom a védőnőmet..

2015. aug. 10. 06:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is elkezdtem 4,5 hósan a reszelt alma levét, pedig várni akartam 6 hóig. Pohárból kapja. De ő tápit, lefejt anyatejet is kap cumiból, enm gond neki.

Védőnő mit mondott?

2015. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és remélem, nem kristálycukrot adsz, hanem patikai glükózt (szőlőcukrot) doki ír fel.
2015. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma még nem sikerült elérnem, nem vette fel a telefont. De ma mindenképp beszèlek vele.

Amúgy hála Istennek ma nem volt eddig gond, volt tejem. De sajnos erre nem támaszkodhatok nindig mert van hogy nincs szonte semmi. arra gondoltam amúgy hogy nem baj ha egyszer-egyszer jól kiéhezik. Tegnap este elég sokáig erőltettem a tápszert mert tudtam h rég nem evett, így megevett 90 milit.. valahogy ki kéne bírni még legalább egy kicsit, mondjuk egy hónapot míg adok neki gyümiket, szerintem még nem elég érett rá. Holnap veszek ilyen humana banános tápszert kivancsi vagyok azt issza-e. De majd leirom mit mondott a védőnő.


De, sima bolti kristálycukrot adtam neki (fél teáskanál/100 mili tea). Tudom hogy rossz de végszükség volt amúgy én is mindenképp kerülni szeretném ezeket a fogcsírák miatt. A gyogyszertári glükóz amúgy ugyanaz majdnem, nem?

2015. aug. 10. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:
A répacukor a szaharóz, a szőlőcukor a glükóz, a gyümölcscukor a fruktóz. A fogakra gyakorolt hatása ugyanaz, a ch tartalma, milyensége szintúgy, a cukoranyagcserére gyakorolt hatása is minimálisan tér el. A fruktóz a legszerencsésebb felszívódás szempontjából, de igazán nincs releváns különbség.
2015. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!