Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek, ha elcsúszik az...

Mit tegyek, ha elcsúszik az étkezés ideje?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál ott tartok, hogy napi 2 étkezést váltottam ki, a tízórait és az uzsonnát. A tízórai mindig a 2. étkezés, van, hogy ez reggel 9-kor, máskor csak 12 óra körül van, attól függően, hogy reggel mikor ébred. Így van, hogy az uzsonna 15 órakor van, de olyan is előfordul, hogy 18:30-kor adom neki az uzsonnát. Utána a fürdés után még kap tápszert vacsinak. Nem baj, hogy így elcsúsznak az időpontok?
2016. okt. 18. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Én felkeltem ha nem ébred fel fél kilencig. Ha későn, azaz fél kilenckor reggelizik akkor is megkínálom legkésőbb fél 11 kor tízóraival, ha nem éhes max nem eszik, de utána 12-13 óra körül van ebéd és kész. Addig nem eszik, elfoglaljuk magunkat. Ha éhesebb, annál jobb, legalább rendesen ebédel. Így nem csúszik 3 órákat egy étkezés, max csak 1 órákat


Jobb az ha megszokja, hogy egy bizonyos időn túl akkor is indul a nap, ha ő aludna még ás márpedig vannak étkezésre való időpontok. Ha van nagyobb testvér akkor eleve nem is kérdés ez, hiszen máshogy meg sem lehetne oldani, de ha nincs akkor sem árt nem hagyni későig aludni és lassanként rászoktatni, hogy ekkor és ekkor eszünk, ekkor meg ekor alszunk. (nyilván lesz amikor borul minden, de azért kb., később így oviban is könnyebb lesz, bár ez még odább van)


Nem baj ha álmos, úgyis alszik nap közben, másrészt meg azt figyeltem meg, hogy a reggeli sokáig alvás nem oldja meg a fáradsági problémát. Ha alszik ha nem, ha olyan az idő, akkor úgyis egész nap álmos lesz, akkor is ha reggel tovább alszik.

2016. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megeszi a tápszert késői uzsonna után is? Ha igen, ne aggódj!

Egyébként én variálok az uzsival. Simán gyümölcsöt kap ha nagyon elcsúszott. Így az átlagos vacsoraidőben fog is enni. Nála 1-2 óráról szokott lenni szó de már 1 éves. 9 hónaposan még több volt.

2016. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!