Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, Jó ez az étkezés így...

Anyukák, Jó ez az étkezés így a 7 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jól csinálom-e a dolgokat, védőnő egy nagy nulla, anyum már nem emlékszik. Első baba. Így néz ki egy nap:

Reggel tápszer, 150 ml,tízórai gyümölcs, keksszel, egy üveg bébiételnyi, utána közvetlen megint 150 ml tápszer. Délben mindenféle zöldséges, húsos bébiétel vagy házi, de ez után is kell neki 150 ml tápszer. Du. gyümölcs tejpéppel, este 300 ml tápszer. Nagy baba, 9,5 kg, 75cm. Hogy lehetne kiváltani a tápszert, vagy jó így? Vagy adjak 2 üveg bébiételt? Mit adjak laktatóbbat babómnak?


2016. ápr. 12. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Huh. Hát igen. Ez így elég sok tápszer. Vagy inkább összességébe nagyon sok kaja.

Leírom majdnem 8 hónaposo éttendjét.

Reggel 150 ml tápszer. Tízórai fél üveg gyümi keksszel

2016. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hupsz. Folyt.

90-120 ml tápszer ( nem kér több gyümit). Ebéd fél üveg zöldség husival+ 90-120 ml tápszer. Aztán ébredés után 120-150 ml tápszer. 5 körül fél üveg gyümi magában. Este 150-180 ml tápszer.

Az enyém nem eszi meg a tejpépet, illetve kanalazni sem hajlandó többet. Van amikor az ebéd csak tápszer, mert a zöldséget sem kéri :(

Nem akarok rosszat szólni, de szerintem nagyon nagy a súlya. Nem hízik sokat mérésről mérésre? Ezen azzal tudsz segíteni, ha nem adod neki a tejpépet. Az csak hízlal. Egyébként mintörténik, ha nem adsz neki tápszert evés után? Ha nem adnál kanalast, mennyi tápszert enne egyszerre?

Én inkább adnék 2 üveg ételt, laktatósakat ebédre pl, de ennyi tápszert már nem adnék. Persze ha sír nélküle, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.

A doki mit szól hozzá? A méreteit ő is látja. Mozgásfejlődés hogy áll? Mennyivel született?

Az én lányom 75 cm és 8100 gramm, 4450nel született.

2016. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!