Mit gondoltok, erről?

Figyelt kérdés

6 hós a lányom. Egészségügyi okok miatt kezdetektől tápszeres. Első baba. Leírnám a napi étkezést

Reggeli: Tejpép banános 100ml

Tízórai: Tápszer 150ml

Ebéd: Ha nem alussza át Tápszer 150ml

Uzsi: Főzelék, gyümölcs 100-150ml

Vacsi: Tápszer 180ml

Hajnal: Tápszer 150ml


+ víz igény szerint egész nap


Nem sok ez? nem kéne már egy étkezéssel kevesebb? Védőnőm sík hülye.... Legalább egy tápszeres kajcsi kimaradhatna? Mivel váltsam ki? Mit csináljak? Vagy jóezígy?? :D Azt sem tudom csinálni hogy több ml-t adok főleg a nagy melegben nem kell neki...


Köszönöm!



2016. aug. 10. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, bár én ebédre is főzeléket adnék neki. Főleg, ha szívesen fogadja az (új) ízeket. Én mondjukszoptattam mindkét lányomat, tehát lehet, hogy nem korrekt amit írok. Ha szívesen fogajda, akkor a vacsit is kiváltanám főzelékkel.
2016. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy egészségesen étkező felnőtt is napi 5x eszik, szerintem érdemes lenne ezt egy életen át megtartani, és nem ránevelni az egészségtelen napi 2-3x kajára :) én nem aggódnék a helyedben, szerintem a napi 6 rendben van, hamarosan úgysem kell már neki éjszaka kajcsi, akkor meg lesz 5! :)
2016. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nalunk is elejetol tapszeres a fiam, naponta 6-szor evett. En eloszor az ebedet (fozelek) valtottam ki, majd a tizorait (gyumolcs), es uzsira kapta a tejpepet. Egyszer csak tizoraira nagyon keveseket kezdett enni a gyumolcsbol, ezert masnap megprobaltam ugy, hogy hosszabb ido teljen el a reggeli tapszer es a gyumolcs kozott es igy evett rendesen. Azota is igy van, most 10 honapos. Szerintem magatol at fog allni a te babad is, de szerintem is a fozeleket ebedre kellene add, uzsira meg inkabb a tejpep, mert az jobban elteliti, mint a sima tapszer es lehet segit az alvasban.
2016. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamit nem értek. A védőnőd sík hülye, ezt írod, de a doki is az? Vagy hogyhogy 6 hónapos korára már itt tartotok? Még csak az almát kellene ízlelgetnie, te meg már étkezéseket váltottál ki? Ez hogy lehet? Mikor kezdted?
2016. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Igen ebédre én is adtam már a főzeléket mert tudom hogy az a "meleg" étkezés és akkor kéne.....de akkor még sosem fogadta el tőlem. De nem adom fel.


Kedves utolsó: Köszi az offért. Orvosom kiváló de nem gondolom hogy a védőnő mindenhol ugyan olyan jó.... az enyém konkrétan nem a legjobb. A hozzátáplálás elkezdése meg úgy gondolom mindenkinek a maga dolga. Anya és babafüggő... Ő elfogadta és igényli nagyon. Nyilván nem tömtem belé. Egyébként egy hónap alatt jutottunk el idáig.

2016. aug. 10. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!