Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tudnátok ötletek adni baba...

Tudnátok ötletek adni baba ételek készítésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5,5 hònapos ès szeretnèm minèl vàltozatossà tenni az èteleket. Àltalàban èn főzök neki reggeli ès vacsora tàpszer, a 10 órai ebèd ès uzsonna rendes hamik. Sinlac-ot is hasznàlunk.


Nagyon élvezi az èteleket ezèrt kèrem szèpen az ötleteket hogy Ti hogy ès miket csinàltok főètkezèsre ès többi ètkezèsre.


Köszönöm.


2016. okt. 19. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

5,5 hónaposan már csak reggel-este kap tápszert???

Sürgősen vegyél vissza te kis konyhatündér!

Ráérsz még főzni neki.

2016. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Sose írok ilyet de hova rohansz? Én 6 hónaposan kezdtem és havi 1 étkezést váltottam ki. 9-10 hónapos kora között jutottunk el addig, ahol ti most vagytok. Nem én értem rá túlságosan, csak követtem az ajánlást. Mikor kezdted egyáltalán?
2016. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

6 Hónapos kor előtt sem anyatejes sem tápszeres babát nem kellene elkezdeni hozzátáplálni. Hat hónaposan is elkezdeni egy két kanál gyümölccsel, gyümölcslével.

Miért teszed már most tönkre az emésztőrendszerét?

2016. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

nagyon nem jó, hogy ennyire kiiktattad hiszen a fő tápláléka még a tápszernek kéne lennie, legalább az uzsonnát vissza kéne raknod, de még ebéd se kéne neki :(


uzsonna: rizst megfőzöd, lehűtöd, tápszerrel összeturmixolod.

grizt vizzl felfőzöd, tápszerporral besűrited.

krumplit leturmixolod tápszerrel.


emellé ugye répát, sütőtököt, almát, barackot ehet főzeléket se kéne még adni neki, annyira picike. na meg ugye a legnagyobb baj, hogy az emésztőrendszere nagyon éretlen ehhez

2016. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem kioktatàst kèrtem hanem ötleteket.


Abszolút nem teszem tönkre a babàmat. Gyönyörű szèp 8500 gramm 70 cm nagyfiú. Első perctől kezdve tàpszeres. Illetve nem fűszeres hamikat kap csupa egèszsèges èteleket.

2016. okt. 19. 17:38
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem igaz,hogy 6 hónapos kora előtt nem szabad hozzátáplálni a babát. Gyerekorvos, védőnő is azt mondta nekem,és alaposan utána is olvastam, hogy már korábban is kaphat néhány fajta gyümölcsből, zöldségből. Ez biztos, hogy nem árt, generációk tapasztalatából kiindulva. Az viszont igaz, hogy ilyen kicsi babának még főleg tápszert kéne kapnia, egy étkezést válts csak ki, illetve közben kóstolás szinten adhatsz neki még. A többi legyen tápszer. A fiam lassan 8 hónapos, két étkezést váltottunk ki, a harmadikkal még legalább két hónapot várok.
2016. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Èn annyira nem èrtem mièrt kell letàmadni a màsikat. Az se èrtem hogy mi ez a tàpszer mània. Az anyatej az màs. Eszem àgàba se lett volna 6 hòs kora előtt màst adni neki ha elfogadta volna a cicit. A tàpszer fefújja a babàt ès hìzik.


Ên nem èrtem az embereket hogy merèszelnek ajtòstòl rontani a hàzba, szomorú smiley jeleket rakni. Nem àrtok a babànak mert minden vitamint megkap, egèszsèges. Lehet szèpen kèrdezni hölgyeim nem pedig neki rontani az embernek, ugy hogy semmit se tudsz a màsikròl ès a mièrtekről.


Külön köszenet annak aki a kèrdèsre vàlaszol ès nem ba...gat ugy hogy semmit se tud rólunk.

2016. okt. 19. 17:59
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

De , igen artasz neki.

Szegeny gyerek :(

2016. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Mit kell ehhez tudni rólatok? Tán nem telik a tápszerre? Amikor az orvos felírja receptre? Hat hónapos kor alatt nem szabadna semmit adni csak tápszert. De igen pontosan a tönkreteszed azt a szerencsétlen gyereket
2016. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Nem letamadni akarlak, de azert szerintem korai meg, h ennyire visszavetted a tapszert! Nekem ikreim vannak es mivel koraszulottek voltak es nem volt tejem, igy mindketto kezdettol fogva tapszeres, DE egyiket sem fujta fel a tapszer, vagy hizott volna tole. Ha ez a Te kisfiadnal igy van, akkor valszeg a tapszer nem megfelelo, de ilyen idos korban meg semmikeppen sem valtanam ki rendes etellel. Napi 3-4-szer meg kellene kapnia tapszert es eleg csak napi 2-szer a rendes etel, de azt sem kell agyonbonyolitani, m meg annyira erzekeny a gyomruk ilyen picikent.

Egyebkent, ha valtozatosan szeretned etetni, akkor probald ki ezeket a kombokat: banan+avokado, csirke+edesburgonya/sutotok/repa/feherrepa/cukkini/burgonya. A zoldsegeket egymassal is lehet varialni es nagyon finomak izesites nelkul is. Emellett mehet meg a rizspep, tejbegriz, barnarizs+csirke kicsit ledusan hagyva es persze mind pure formaban turmixolva. Hirtelen ennyi jutott eszembe. En mondjuk a halat is mar 7-8 honaposan bevezettem, m nagyon izlett nekik.

2016. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!