Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hós baba nem kéri a kanalas...

9 hós baba nem kéri a kanalas ételeket, püréket?

Figyelt kérdés

Kisfiam orra kicsit bedugult par napja, ezért szivom neki, cseppet is kap, közben elindult az 5. foga. Ezek megjelenése ota, ha kanalat lat, gyűri az arcát, elfordul. Anyatejet kap. Viszont, amit megfoghat, azt eszi szívesen. Lehet már nem akar pepeset enni? Főzzek neki megfogható méretűre zöldségeket? Es a húst hogy adjam így neki?? Vagy szerintetek a fenti két ok miatt van csak?

Mit ajánlotok?


2016. okt. 17. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Lehetséges, hogy szívesen enne ő csak a kanál zavarja az ínyét és persze izgalmasabb is önállóan enni. Az enyém us kb 9-10 hónapos kor körül kezdett lelkesedni a csipegetésért de neki is jött foga. Persze, amit csak tudsz, adj neki darabosan.

A hús körülményes igen. De így eszik húst ha nem hajlandó kanalazni? 1 héten 1x adhatsz tojássárgáját is helyette, az is mehet darabosan.

Egyébként az enyém újra elfogadta az ebédet kanalazva (de csak a bébiételt!), a tízórai és uzsonna maradt csipegetős.

Amit csináltam az átmeneti időszakban, pépesítettem a húst, beleraktam a forró zöldségdarabokat és valamennyi husi megtapadt rajta. Annyit nem evett amennyit kellene neki de hát a semmitől még mindig több.

2016. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanez volt az egyik lányommal.

Csak azt ette, amit ő kézzel fel tudott szedegetni.

Olvass utána a BLW módszernek, annak pont az a lényege, hogy nem is kap a baba semmi püréset.

A következő gyerekemmel már így kezdtem, nagyon bejött.

2016. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!