Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szinte mindentől szorulása...

Szinte mindentől szorulása van, mit csináljak? Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

5 és fél hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, vagyis inkább kóstolgatást akkor még, most 6 és fél hónapos és már egy hónapja 2 naponta ,volt hogy mindennap szélcsöveznem kellett szegényt annyira kemény széklete van hogy nem tudja kinyomni.

Almát azt gyorsan elhagytam magában, jött a sütőtök-teljes dugulás tőle, aztán utána próbáltam a répát bevezetni szintén nincs széklet, céklától első nap volt másnap nem..

Egyedül őszibarack és szilvalé volt eddig amitől volt kaki de csak akkor ha előzőleg nem volt "bedugulva". Ha már bekeményedett neki nem tudja kinyomni és jön a szélcső..

Ez normális? Minden ételt szeret, nem válogatós, nagyon tetszenek neki az új ízek, igen jó étvágya is van, de teljesen kemény kakija lesz tőle amit nem tud kinyomni.

Orvos nem mondott semmit erre csak biogai-t ami semmit nem ér most se és újszülött korába se mikor boldog boldogtalan ezt ajánlgatta neki már csecsemőként is.

Tápszeres baba, és tápszerből is székrekedés ellenit eszik, Novalac IT-t.

Mit tanácsoltok ,mit csináljak? Mit tudok adni neki és mit ne adjak semmiképp?


2016. nov. 3. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyit iszik mellé?
2016. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itatom mindig, szerencsére megissza a vizet, de pont vettem gyümölcsét, cukor nélkülit, hogy még többet igyon és abból tényleg lehúz 200 ml-t annyira szereti, plusz direkt vettem szilvásat is belőle, de csak akkor segít ha nincs bekeményedve a széklete.
2016. nov. 3. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Az almát ne nyersen add neki, hanem párolva, ugy nem annyira hasfogó. És akkor ahhoz próbálj meg mást hozzákeverni.
2016. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én kizárólag egyfélét adnék neki enni, semmi mást

valami rostosat pl barack (vagy a neten vannak székletlazítú gyümik felsorolva)


és inkább itatnám magam csináta körtelével, baracklével, vagy üveges bébi gyümipépet hígítanék


és mellesleg tízórai és uzsonna lenne csak kiváltva nagyon max ebben a korban

2016. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mintha magunkat olvasnam. :-(

Mi mar 11 honaposak vagyunk, kb 2 honapja oldodott meg magatol ez a problemank.

En is mindent probaltam. Az alma helyett a korte volt az alap gyumolcs es szinte mindig kapott oszit valamint en aszalt szilvat turmixoltam neki a gyumolcsebe.

Krumpli helyett zabpehellyel suritettem, vagy azt foztem meg vizben, tapszerrel, mint egy zabkasat es ehez tettem az aszalt szilvat, v mas gyumolcsot. A paradicsomos etelek is segitettek, de mi is rengeteget szenvedtunk. Ot is ketnaponta en kakaltattam, tornaztatassal es mar akkor is kemeny, osszeallt kakaja volt. :'(

Sajnos ennek az idoszaknak a kovetkezmenyet maig erezzuk, ugyhogy vigyazz nagyon.

Babam vebelnyilasa ugyanis berepedt a sok kemeny kakatol, aminek hatasara egy kinoves nott a berepedesnel. Nem tudom mashogy fogalmazni. 3 hete kezeljuk, mert vegre egy doki meg tudta mondani h mi is ez valojaban, addig sebeszettel fenyegettek. Addig amig a berepedes nem gyogyul teljesen meg, addig ez a novekmeny ott lesz. Most reparonnal kell kennunk. Sajnos a gyogyulas azert ilyen lassu, mert minden egyes szekleturites, akarmilyen puha is, ujra szetfesziti a repedest.

Szoval pfffff szenvedunk. Es nagyon sajnalom a picimet. :-(

Ha visszamehetnek az idoben, addig nyaggatnam a dokit amig nem ajanl vmi szert. Mivel a mienk is csak legyintett a problemara, hiaba mondtam el neki tobbszor is, h nem jo ez igy. Azt mondta h a hozzataplalas kezdeten el elofordul...

2016. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huhh jó kilátások :O

Igen én is félek hogy kárt teszek a végbelébe hiába a sok olaj, végén azért már kellemetlen neki a szélcsővel való húzogatás :(

Én nem hagytam békén a dokinkat, felhívtam tegnap is, most adnom kell neki lycopodiumot, laevolac szirupot, kamilla teát és búzakorpát, ezek mind székredekés ellen. De mondom neki oké ha meg is hajtja de a kiváltó okot nem szünteti meg, élete végéig nem ehet szirupot? De azt mondta ha elkezd tőle lágyabb széklet lenni akkor megtanulja kinyomni, mert lehet fáj neki és pszichésen tartja vissza :-/

Még csak tegnap kapott, remélem lesz eredménye, ma reggel sajnos megint meg kellett szélcsöveznem mert már aludni nem tudott úgy tekergett mivel hason alszik..

Jah és ha semmit nem javul így se akkor kontrasztanyagos röntgent csinálnak hogy nincs e szervi oka, remélem idáig azért nem jutunk..

Jobbulást nektek is utolsó !

2016. nov. 5. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem is drasztikusan, de nálunk is ilyen volt a hozzátáplálás kezdete. Ugyanugy szorulása volt a sütőtöktől, krumplitól. Én vagy magában vagy hozzákeverve rengeteg barackot, szilvát adtam a kisfiamnak és ha nem volt kaki 2 napja akkor szélcső. Sajnos csak az idő fogja megoldani, legalább is nálunk így volt. Meg ha üveges kaját adsz neki, próbáld kerülni azokat, amelyikben rizs v rizskeményítő van.
2016. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!