Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha valaki üveges bébi étellel...

Ha valaki üveges bébi étellel etet akkor lényegében nem is táplál hozzá?

Figyelt kérdés

Így hülyén hangzik de kb már ezt olvasom fórumokon.

Én nagy lelkesedéssel főzök a fiamnak, de sajnos mindig ordítás lesz belőle krokodilkönnyekkel, valahogy csak a babakaja kell neki a bolti, nem tudok mit csinálni. Tényleg, délelőtt csináltam neki körtét szilvával meg zabpehellyel, nem kellett neki, utána ugyanolyan ízbe meg bekanalazza a babakajába,na mindegy nem ez a lényeg.

Hanem azt furcsállom hogy 4-6 hónapos babaételek olyan hozzávalót tartalmaznak amit táblázatok csak 1 éves kor körül javasolnak, és azt mondják azért mert ezeket úgy kezelik hogy kivonják az allergén dolgokat belőle, így lényegében hiába eszi mondjuk most a szőlőt babaételbe, lehet ha simán adom neki akkor meg kiüti ??

Tehát ha bébiételbe nem érzékeny egy összetevőre az nem számít mert lehet alapból meg az lenne ha nem bébiétel? Akkor nincs is bevezetve?

Azért is vagyok így gondba mert orvos ajánlására ki kell váltanom még egy étkezést és ebédet nem akarom gyümölccsel kiváltani hogy utána uzsonnára megint gyümölcsöt kapjon, de a főzelékek babakajába mind tele van hússal meg olyan összetevőkkel amit még nem is kaphatna.

Húst így hogyan vezessem be szerintetek? Kapjon natúran amit én csinálok hátha megeszi aztán utána babaételbe?

Én is jobban örülnék már eskü ha megenné amit én csinálok neki..


2016. nov. 8. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Baromság. Ugyanolyan hozzátáplálás, ugyanakkor a hónap ajánlást nem jelent semmit, ami nem adható, az bébiételben sem adható.

Jó példa a tejszín. Van 4 hónaposnak szóló bébiételben,amikor csak 1 év felett mehet. Arról nem is beszélve, hogy 6 hó előtt el se kéne kezdeni a hozzátáplálást (nem, tápszeresnél sem) , mégis van 4 hónaposnak szánt kaja.

2016. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen csak ezzel drasztikusan lecsökken a szám amit adhatok neki, ha betartom azt hogy hónap ajánlásra és betartom azt is hogy ne legyen benne cukor meg citrom meg ilyen baromságok, jah meg szorulásos is úgyhogy azt is figyelnem kell, kb adhatok neki 2-3 fajtát, mert a többibe meg már hús van meg borsó meg ilyenek..

Tegnapi vásárlásnál már vettem cukrosat is, én se akarnám mindennap ugyanazt enni..

De baba étel gyártók megkockáztatnák azt hogy mondjuk anafilaxiás sokkot kap egy baba mert rosszul adják meg a hónapot ?

2016. nov. 8. 10:46
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Én nem nézem mi van az üvegre írva. Az összetevőket nézem, ha már mindent evett vagy max 1 új íz van benne, akkor adom. Cukor, só nélkül.

Igyekszem mindent úgy bevezetni hogy én készítem el itthon és aztán adom üvegesben (is). De könnyen vagyok mert nyáron volt 6 hónapos, szóval kb mindent tudtam adni frissen.


Nekem egyébként azt mondta a gyerekorvos, hogy ha epres bébiételt adok neki, azzal nem vezetem be az epret, mert kiszedik belőle az allergizáló dolgokat. Tehát ha allergiás az eperre, akkor sem lesznek tünetei epres bébiétel után.

2016. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi, hogy ezt irom, de tulsagosan komolyan veszed ezt a hozzataplalast. Vagyis nem lehet egyszerre a tablazatoknak, a bebietel gyartoknak, az orvosnak, a vedononek megfelelni stb.

Hagyatkozz a sajat anyai erzeseidre es ugy taplald a babadat!

Azt adj neki enni, amit szivesen elfogad es jol esik neki.

Nyugodtan kaphat a koranak megfelelo bebieteleket, semmi baja nem lesz tole.

2016. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Én mindig a bébiételes üvegen figyeltem az ajánlást, és tisztában voltam azzal, hogy pl az eper nincs bevezetve ettől még. A tejszínes kajákat figyeltem, hogy azt nem adtam hamrabb. Mondjuk azt hiszem, nincs is olyan. Amit nem adtam üveg szerint, az valami túrós talán kecskeméti gyümölcsös 7 hótól, azt 10 hósan adtam.

És ettől még hozzátáplálás, hisz egy csomó dolgoz azért bevezetsz. Azt kipróbàlhatod, hogy a te àltalad készített szilvás kaját beletöltöd a bébiételes üvegbe, hátha onnan megeszi.

2016. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Az üveges bébi ételt üvegből adod neki? Csak mert nálunk is ez volt és amikor az itthon főzött kajáját beleraktam az üvegbe abból megette, de ha a kistányérjába raktam ugyan azt abból nem volt hajlandó enni. Egy próbát megér... :)
2016. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kipróbálom mindenképp! :) Bár tejpépet meg befaljuk szó szerint tányérból.

Ma úgy sikerült hogy passzíroztam szőlőt és összekevertem boltival így megette :)

Kicsit tényleg túlgörcsölöm, de örülnék ha nagyobb lenne a választékom mint ami a boltokba van fixen.

És mi az amit babakajával be lehet vezetni és mi az amit nem? Illetve babaételbe,boltiba, mi számít főzeléknek ?

2016. nov. 8. 18:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Hány hónapos a babád?

Hús bevezetését én úgy csináltam, hogy a már bevezetett zöldségeket együtt főztem meg csirkeszárnnyal, mert ez nagyon puha hús és a bőre is hasznos. A husiból és a bőréből egy kisebb mennyiséget beleturmixoltam a zöldségbe. Kb. 1 evőkanálnyival kezdtem és utána növeltem a mennyiséget. Imádta a kisfiam, később már feldarabolva is ette, mint a vöcsök, ekkor már enyhén sóztam is.

2016. nov. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szőlő (~8 hónapos kortól héj mag nélkül) már mehet, húson (5-6 hó) meg vacilálsz?

Mennyi idős az a gyerek?

2016. nov. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nah erről beszélek !

Lassan 7 hónapos, de az a lényeg hogy babaételbe nagyon szerette az alma-szőlőt, ezért adtam neki tegnap héj nélkül passzírozva, szilvával.

Most akkor baj hogy ilyen korán? Mert babaétellel nem volt bevezetve így? Arra 4 hónap volt ráírva.

Most van a szőlő szezonja azért adtam neki.

2016. nov. 9. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!