Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy csinaltatok a hozzatap...

Ti hogy csinaltatok a hozzataplalast?

Figyelt kérdés

5 es fel honapos a babam, anyatejes, mivel kinezte a szankbol az etelt, ugy dontottem 5 honaposan kezdem "etetni", espedig almale, almapure, krumpli, sargarepa, ma volt krumpli+sutotok, persze kis adagokat eszik meg mindig. Nem akarom kihagyni a szopizast.... A kerdesem az lenne, hogy egy nap csak egyszer ajanlatos, kell adni neki ilyen-olyan finomsagot?

Idaig vegig aludta az ejszakat, de egy honapja 3-kor felkel, otkor is...ez szerintetek miert van?

Koszonom a segitsegeteket.


2016. nov. 13. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég egy nap egyszer.


Sokmindentől kelhet. Csak a saját tapasztalataimat tudom leírni, hasfájásra az éjszaka első harmadában ébred fel, az ilyen hajnal 2-3 körüli időpontok sose azért vannak, hanem pl fogzás miatt. De lehet még mozgásfejlődés is.

2016. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hónapja kezdtem kóstoltatni, most kezdek napi kétszer adni neki, eddig csak egyszer délelőtt kapott. A nem alvás fogzás, mozgásfejlődés miatt szokott lenni ilyenkor az én tapasztalataim alapján.
2016. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az ejjeli kelesnel mindig szopizik egy -ket percnyit, es vissza is van aludva...akkor szerintetek nem azert van, mert nem lakik este jol? Ne adjak ugye tapszert este emiatt?
2016. nov. 13. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha éhes lenne akkor enne rendesen.

Nálunk volt gond a hozzátáplálással, érzékeny pocakú baba és túl lassan haladtunk. Éjjel ahogy beléptem a szobájába kifejezetten éber volt és ahogy lefektettem telitorokból ordított és akkora adag tápszert vert be, hogy nem volt kérdés mi a baj. Egyébként ha más miatt kel fel és ha nem is alszik vissza könnyen legalább azt látom rajta, hogy szeretne max nem megy túl könnyen.

De az lehetséges, hogy szomjas. Nem száraz a levegő bent?

1-es

2016. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a felebredeset mindig egy szellentes elozi meg, arra kezd nyoszorogni, persze nem alszik vissza, kiveszem, par perc , es vissza van aludva.....lehet a meleg is, valoban...
2016. nov. 13. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
De akkor korábban kezdett kelni a hozzátáplálás megkezdésétől vagy kb egyidőben? Ha szellentésre kel fel akkor csak a hasa zavarhatja.
2016. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hozzataplalas elott 3-4 hettel kezdte az ebredest
2016. nov. 14. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Megint 1-es vagyok.

A kisfiamnak a 10. foga jön. Voltak már szünetek. Érdekesen működik nála, mert ha nincsenek puki gondok, akkor 1 hónapig minimum nem jön új fog. Ahogy jön a puffadás már számítok fogra és amikor igazán durva a helyzet (erőlködik, tegnap éjjel 10-ig számoltam mennyit pukizik, egész nap kemény a hasa) már közel az áttörés.

Na most ha a semmiből megjelentek a puki gondok a babádnál étrend változás nélkül, akkor erre tudok gondolni.

Utólag furcsa, de 3,5 hónapos korában elmúlt a hasfájás és 1 hónappal később a semmiből visszajött. Majd 2 hónap múlva az első 2 fog áttörésével elmúlt megint. Hát így jártunk mi azóta is.

2016. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt 1-es, bizonyara a fog is beszolt neki, mert nyalazik, gyurja a kezeit
2016. nov. 15. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!