Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csak en vagyok ilyen ovatos...

Csak en vagyok ilyen ovatos (hulye)?

Figyelt kérdés
A pici lanyom majdnem egy eves. Meg mindig ugy vezetek be egy-egy uj etelt (meg nem evett mindent), hogy eloszor csak egy pici kanal, masnap 3 pici es igy tovabb. Igaz, hogy ekcemas, szoval eleve ovatosabban kell bevezetni az eteleket. A hugom mar ebben a korban egyaltalan nem szarakodott ennyit az etelek bevezetesevel. Van meg rajtam kivul valaki, aki ennyire felos?
2016. nov. 19. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim 1 évesen már azt ették, amit mi. Jó, egész mogyorót meg csokit még nem kaptak, de nem főztem már nekik külön. Az ekcéma miatt, úgy tudom, a tejjel kell óvatosabbnak lenni, a többi ételt már nyugodtan kaphatja. Úgyhogy szerintem tejjel még várj, és ne adj neki új allergént délután-este.
2016. nov. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan ételek, amiknél kifejezetten javasolt is az ilyen óvatosság, pl. az eper. (Tudom, nem valószínű, hogy novemberben azt vezeted be, csak ez jutott eszembe.)

Ebből még nem volt baj, nyugi. :)

Legalább rögtön kiszúrod, ha valamire érzékenyebben reagál, és nem mondjuk 3 évesen derül ki, ha allergiás a tejtermékekre.

2016. nov. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Volt amivel ovatos voltam.

Most 2 eves a csajszi, de gombát, mézet,mogyorot (a fulladas veszelye miatt) meg nem adtam neki.

A tobbi gyererek mar reg drazset eszik meg nyalokazik. az enyem nem. Szerintem semmirol nem marad le.


Szoval en inkabb olyan masfel eves koraban kezdtem el a dolgot, hogy siman kapta. Elotte apro adag, aztan masnap is.. es igy tovabb :)

2016. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Jah, az epret hámozva kapta :D

Majd jovore( 2.5 evesen) adom neki csak mosva :)

2016. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges igy, de a te dolgod.
2016. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, én. Szerintem ez előzményfüggő is. A kisfiam tejallergiás, 11 hónapos korig nagyon sok étel okozott hasfájást, 13 hónapos korában elkezdtem bevezetni ugyanilyen lassan az 1 éves kortól adható ételeket és bizony volt ami gondot okozott nem is 1. Szóval az én helyemben nem tudom lenne-e olyan anyuka, aki gyorsabban vezetné be az új ételeket. De ha sose volt semmi gond, minden új ételt bírt a baba amit addig kapott, én lehet bátrabb lennék mostanra de az biztos, hogy ezzel a tempóval semmi kárt nem okozol!
2016. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek aki valaszolt. A fiamnak, aki most 3 eves, volt egy durva allergias reakcioja 1 evesen. Amugy a szezammagra. Feldagadt az arca, kiutesek, korhaz stb. Szoval elegge izgulos vagyok most a lanyomnal. Raadasul pont akkor jott ki az ekcemaja, mikor elkezdtem a hozzataplalast. Tele volt mindig kis piros pottyokkel, foltokkal. Lassan haladtunk eleve. Hasfajasa pl. sosem volt, de kiutesek mindig. Aztan most mar nincs semmi, szepen elmult, de azert a felsz bennem van.
2016. nov. 19. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy éves korában már azt ette amit mi, de ilyen előzményekkel én is óvatosabb lettem volna.
2016. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!