Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposom nagyon bátortalan...

16 hónaposom nagyon bátortalan, óvatos és anyás? Aggódjak? Hasonló vérmérsékletű babák anyukái, hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Itthon ügyesen jatszik, magyaráz egész nap, sokat mosolyog. Bár ekkor sem egy nagy mozgás igényű baba, sokszor jatszik egy helyben, szeret henteregni. Még nem megy egyedül, nem mer elindulni de mászik mint a villám. Kicsit aggódok erte mert pl. idegen helyen, játszótéren nagyon félénk. Inkabb megfigyel, nem rohangaszik (màszik), nagyon óvatosan közelit mindenhez. A gyerekektől legtöbbször fél. Nyilván szinte minden gyerek vadabb, élénkebb nála, ez őt megijeszti. Van, hogy odajön egy baba es megöleli, ő meg elkezd üvölteni. Sokszor felkeretőzik inkabb az ölembe, elbújik mögöttem stb. Fog ez változni? Ha elindul bátrabb lesz? Kicsit féltem, nem akarom hogy majd ő legyen az, akit mindig elkalapálnak meg aláznak az oviban.
2016. aug. 17. 09:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Azert ő is fel tud pörögni, pl kergetozes vagy birkózás közben. De alapvetően nagyon nyugodt természetű, lassú, megfontolt. Es itthon is nagyon anyas, sokat megszeretget, szeret olben lenni.
2016. aug. 17. 09:46
 2/10 anonim ***** válasza:

Majd ha közösségbe kerül nyit a világ felé :)

Jártok valahova, játszón kívül? Próbáljátok ki a babaúszást, lehet kicsit bátrabb lesz a vízben :)

2016. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kis barataihoz szoktam elvinni (ismerősök gyerekei), illetve játszóházba.
2016. aug. 17. 10:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Szeretnem késobb családi napközi be vinni, hogy kicsit treningezzem.
2016. aug. 17. 10:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyen marad. Fiam is ilyen. Csak ő már 3,5 éves. 15 hónaposan indult el.

A bölcsiben van 2 barátja, állítólag ott ő a "bandavezér", de mindenki mással tartózkodó. A felnőttektől egyenesen fél.

Otthon nagyon jól eljátszik egyedül is. És nagyon kis lelkis. Érzékeny, érzelmes.

Nem kockáztat, csak a biztosra megy. Nem volt sosem bútorra mászó, csak a stabil helyeken érzi jól magát.

A nagyon hangos dolgoktól pl motor (meg a kevésbé hangos pl sárkányrepülőtől) fél.


Ő ilyen. De nem féltem az ovitól, mert bölcsiben is megállja a helyét (és lesz ismerős középsős gyerek az oviban).

2016. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, remelem en is ,hogy azert a kapcsolatteremtés nem fog gondot okozni ennek ellenre. Az en fiam is fél minden hangos dologtól. Pl rendezvényre se nagyon lehet menni vele, mert fél a hangos zenétől, meg a sok embertől.
2016. aug. 17. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt, most 8 éves, maradt óvatos, lelkis gyerek, de kiáll magáért. Mivel cuki gyerek, vicces, szeretik az osztálytársai, a fiúk lokdosodeseben, egymás piszkalasaban nem vesz részt, de vannak hasonló barátai, és nagyon jol elvan a lányokkal is, folyamatosan udvarol, kedveskedik nekik, a lányok pedig korbeugraljak. Játékokban is megmaradt a habitusa, órákon át eljátszik legoval, elszoszmotol bármilyen aprósággal, olvashat. Mozgásban nem annyira ügyes, de nem lehet mindenki olimpikon, biciklizik, gorkorizik, (ezt azért ritkábban), elvitték tavaly korizni, a saját tempojaban megtanult vmennyire a csúszni, úszni pl nem tud, és fél is a víztől, nem erőltettem.

Én imádom ilyennek, hidd el, h nagyon értékes, jó ember lesz a tiedbol is. Nem vagyunk egyformák, nem lehet mindenki nagyhangu, temperamentumos, az enyém is mindig megtalálja szelíd módszerekkel, h célt érjen.

2016. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugy imádom ahogy van. De nem akarom h annyit szenvedjen mint en. (En is ilyen voltam).
2016. aug. 17. 11:09
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Jaj 7-es de jó ezt olvasni!

5-ös vagyok. Igen, a viccesség már most is megvan, kb 3 évesen kezdett rendesen beszélni, de annyit nevetek. Olyan vicces. És ő is nevet velem. Nagyon cuki.

Ráadásul fiam nagyon szép is (nem én mondom ezt, hanem mindenki más).

Úgyhogy gyanítom az én fiamért is odalesznek a lányok.

(csak maradjon ilyen...)

2016. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, én is aggódtam, mikor kisebb volt, mert mindig alulmaradt a többi gyerekkel szemben, pl simán mindenki odébb lökte a csuszdanal, elvették a játékát, de az óvoda (ami nagyon gyerekcentrikus volt), megmutatta, h az ilyen gyerekek is tudnak érvényesülni. A tisztelet, az udvariasság ma is nagy érték, a tanárai főleg ezekért szeretik, az iskola pedig egy kevés csintalansagra is megtanította. A tanító néni mesélte pl azt, h az én fiam is nekiállt bohockodni az órán, másolta az egyik gyereket, de állítása szerint olyan cukin csinálta, h nem bírt rá haragudni.

Szerencsések vagyunk, h ilyen gyerekeink vannak, szerintem egyébként az ilyen gyerekek szuper intelligensek, mert ok agyból oldanak meg problémákat, és nem erőből. 😊 Babát várok, és remenykedek, h a második is ilyen legyen. 😊

2016. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!