Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem el s folytassam?

Hogyan kezdjem el s folytassam?

Figyelt kérdés
Gyermekem születése óta (4 és fél hónapja) egy fodrászat volt ajándék számomra.Se alvás,se alapvető emberi szükségletek a megszokott módon (zuhanyzás,evés,lakás körüli teendők)...Persze,vállaltam (egyébként nem voltam vele rendesen tisztában),de most még a tejallergiája is rájött,úgyhogy még enni sem ehetek rendesen.Köszi.Pihenj és egyél (anyák szlogenje!) Jójó :-( Tehát:szoptatott pici,át szeretnék térni a "rendes" étkezésre.Almapürét már kapott,eszi,de szépen fokozatosan szeretném elhagyni a szoptatást.Hogyan kezdjek hozzá?Igény szerint van szoptatva,de általában 2 óra közökkel,hacsak nem el akar aludni,mert arra is "engem használ úm."Értem én,hogy elrontottam az elején...nem a kioktatás kell
2017. jan. 27. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Hat honapos korig eleg az anyatej. Utana sem ugy megy, hogy az alma miatt el kell hagyni a szoptatast.
2017. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Folytasd a táblázat szerint, krumpli, répa, vannak már négy hónapos kortól adható tejpepek is.

Csak azt nem értem, h miért nem a tápszerre álltok át, neki még sokáig kell tejalapu étkezés, nem fogod tudni abbahagyni a szoptatást.

2017. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha abba akarod hagyni a szoptatást, akkor tápszert adj neki.
2017. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Hozzátápláláshoz van sok táblázat a neten. Nézd őket áat.

De a tte problémádra nem a ht a megoldás.

Vegyél tápszert, és mindig szopi után k8náld meg vele. Aztán csökkentsd a szopi időt, és keverj be egyre több tápszert.

Ha csak cicin akar elaludni, adj neki cumit, vagy ilyenkor is adj tápit. Lehet azon is bealszik.

De ahogy írták, ha nincs szopi, tápszer kell neki legalább 1 éves korig

2017. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Megértelek, hogy kivagy és eleged van (nálunk az első baba volt ilyen), de ahogy fentebb is írják, ne a szilárd táplálékot erőltesd, hanem inkább tápszerre állj át. Vannak tejallergiás babáknak való tápszerek, talán a gyerekorvos receptre is fel tud írni belőle.


Az étkezések sűrűségét növeld meg legalább 3 órára, az altatást pedig szoptatás nélkül (esetleg cumival?) próbábáld meg.

2017. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Miért kell mindenkit nullázni? A kérdésre válasz a tápszer. Ha valaki nagyon nem tudja magában tartani a szoptatáspárti véleményét, akkor írja ide, ne másokat pontozgasson. Én nem éreztem szükségét, hogy a kérdezőt kioktassam a szoptatás fontosságáról, mindenki döntse el maga mi a fontosabb.
2017. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!