Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban...

Hozzátáplálással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni mit hogyan készítsek el, hogyan kezdjem, illetve folytassam?

Figyelt kérdés
Védőnőmmel nem lehet beszélni, mert 2 hónapos kora óta tápszeres babámnak azt mondja,hogy 6 hóig ne tápláljak hozzá, csak tápit kapjon. Én ezzel nem értek egyet, ezért megkezdtem a hozzátáplálást. Gyümivel kezdtem, ha jól tudom zöldséggel kell folytatni, aztán főzelékkel? Hogy készítsem el neki? Húslevest és belőle zöldséget mikortól adhatok neki? Krémtúrót ajánlanátok? Sokan ellenzik.
2010. máj. 27. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
"Én ezzel nem értek egyet, ezért megkezdtem a hozzátáplálást." Hát ez kiakasztja nálam a bizosítékot. Lehet, hogy nem értesz egyet, viszont a védőnődnek van igaza. A babád emésztőrendszere 6 hónapos koráig nem alkalmas arra, hogy anyatejen (vagy ennek hiányában tápszeren) kívül mást megemésszen, feldolgozzon. Tehéntejből készült terméket meg pláne nem szabad neki ilyen korán adni.
2010. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Végre egy védőnő, aki nem akaraja hozztátplálni atáoszeres babát, inkább örülnöd kéne.

Krémtúrót, leghamarabb 8 hós kora után adj, akkor is csak otthon készítettet, boltit ne!

És a húsleves is várhat.

Mennyi idős a babád?

2010. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én csak üvegessel próbálkozom, most 4 hós a babám, vashiányos, ezért a doki is ajánlotta, hogy kezdjük már most a hozzátáplálást.

Talán az üvegesben lévő alapanyagok ellenőrzöttebbek, mintha a boltban vennék pl. almát neki. Legalábbis nekem most ez a nagy kérdésem. Időnként felröppen, pl. hogy mérgező a paprika a Tesco-ban, így inkább üvegeset veszek neki. Persze ha van nálatok a kertben, szóval tuti az alapanyag származása, akkor miért ne.

Én úgy tervezem, hogy a tízórai lesz először gyümölcsre kiváltva.

2010. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Az én védőnőm se egy ász.Ezért megértelek.

Ha tápszeres a baba,4 hós kortól már el szokták kezdeni a hozzátáplálást.Gyümik,aztán főzelékek zöldségből turmixolva.6 hós korig alma,barack,sütőtök,krumpli,répa és ezek kombinációja.Húst csak 6 hós kortól lehet adni.Túrót,natur joghurtot,sajtot csak 8 hós kortól.Krémtúrót majd akkor te tudsz neki csinálni túróból és gyümölcsből.Húslevest még sokáig nem.Zöldségeket is sokáig magában (kevés vízben) főzzük vagy víz fölött pároljuk és turmixoljuk pépesre.Ha lesz foga,akkor már csak összenyomkodjuk.A főzelékek összetétele általában 1/3 krumpli,2/3 más zöldség.Neten lehet találni babakajás recepteket!

2010. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom figyelmedbe, szerintem nagyon jó:

[link]

2010. máj. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az Egészségügyi Közlönyben is benne van, hogy 4 hótól el lehet kezdeni:


Szolidok (az anyatejen és tápszeren kívüli ételek) bevezetése

A nemzetközi irodalom „szolid” néven foglalja össze az anyatejen és a tápszeren kívüli egyéb ételeket. Bevezetésük a

folyékony-pépestõl a szilárd ételekig folyamatosan történik, mind típus, mind állag szempontjából. Nagy

jelentõséggel bír a szolidok bevezetésének idõpontja, amelyet a csecsemõ fizikai fejlettsége és állapota (a gyomor-bél

rendszer érettsége, a fogfejlõdés, betegségek, örökletes hajlam) mellett pszichés tényezõk is befolyásolnak. Ez a

rendkívül érzékeny korai idõszak a késõbbi problémák (allergiák, hiányállapotok, rossz étkezési szokások, obesitas stb.)

kialakulása szempontjából is meghatározó.

Bevezetésükre általában 6 hónapos kor körül kerül sor, de az anyatejes táplálás hiánya esetén 4 hónapos korban

állíthatók be legkorábban

Az elsõ szolidok lehetnek gyümölcsök, gluténmentes (pl. rizs) vagy glutén-tartalmú (búza, árpa, rozs, zab) cereáliák és

fõzelékfélék.

Gluten tartalmú szolidokat 4 hó elõtt semmiképp nem, 7 hó elõtt azonban mindenképp fokozatosan be kell vezetni,

lehetõség szerint amíga csecsemõ szopik (a legújabb ismeretek szerint ez csökkenti a coeliakia, a diabetes mellitus és a

búzaallergia kockázatát).

A szolidok bevezetésének sorrendje nem szigorúan kötött, de minden területen a fokozatosságra kell törekedni azért,

hogy a fentebb említett problémák elkerülhetõk legyenek és az anya-gyermek kapcsolat se szenvedjen kárt. Egyszerre

csak egy ételt, kis mennyiségben (10-20 g) adjunk és fokozatosan emeljuk az adagot. Ha az elválasztás a cél, az a

célszerû, hogy 2-4 hét alatt váltsunk ki egy szopást. Az új ételek 3-5 nap különbséggel kövessék egymást, de abban az

esetben, ha valamely új ételt a csecsemõ nem fogyaszt szívesen, vagy problémát észlel a szülõ, figyelmeztessük, hogy

semmiképpen ne erõltesse annak folytatását.

Stb.


Fent van a neten az egész! Vannak benne olyan részek, amiket a védőnőknek sem ártana újra átolvasniuk! Én tegnap találtam rá és olvasgattam, sajnos nem előbb.

2010. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az első két válaszolót inkább nem kommentálom. Gondolom nekik van tejük, ezért vetik el a dolgot, vagy zabi babájuk van, az enyém elmúlt 4 hónapos és 7 kiló, szóval nem elégszik meg a tápszerrel. A többieknek pedig nagyon köszönöm a segítséget, sokat segítettetek. Utolsó válaszolónak igaza van, a védőnőknek is el kéne olvasni, és fejlődni egy kicsit, a körülményeket is nézni kéne. Legszívesebben én is csak anyatejet adnék még a fiamnak, de sajnos nincsen.
2010. máj. 28. 06:21
 8/9 anonim ***** válasza:
AZ enyém is tápszeres volt, 4 hónaposan több, mint 7 kiló, mégsem tápláltam hozzá. Nem írtad, hogy miért akarsz hozzátáplálni, nyűgös a kicsi csak a tápszerrel? Mert ha nem, akkor hová sietsz? Bőven ráérnél még. Mindenesetre ha így döntöttél, akkor ne egyből etesd meg szilárd kajával, csak fokozatosan. Néhány napig alma leve, naponta egy kiskanállal, aztán pépes alma, szintén néhány napig, és így szép sorjában a többi zöldség és gyümölcs. Levesből kiszedett dolgokkal várj még, az a kis emésztőrendszerének nagyon sok lenne elsőre. Csak türelem, gondolom nem akarsz rosszat a babádnak. Majd ha már mindent eszik, amit a korának megfelelően lehet ennie, akkor utána adhatsz levesből zöldséget. De azért gondold át a hozzátáplálást, a védőnőd nem beszél hülyeségeket.
2010. máj. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy egyből szendvicset akarok neki adni, hanem azt, hogy gyümölccsel kezdtem, és ha jól tudom akkor zöldséggel kell folytatni, meg stb. stb. Ha tudnám a további lépéseket, akkor nem tettem volna fel a kérdést. A védőnőm meg elmehet a sunyiba meg az ilyen elvont agyuak, akik lehurrogják a másikat. Mivel az én gyerekem én döntöm el, hogy mit mikor adok neki. Én csak normális emberek véleményét kérdeztem, hogy mit milyen sorrendben és hogyan elkészítve adnak a picinek. Bocsánat a kifejezésért de hülyék kíméljenek. Akik nem tanácsot adni írnak ide, azok ne írjanak. Ha nem a kérdésre válaszolsz, akkor ne írjál a véleményedet tartsd meg magadnak. Amúgy már kaptam kielégítő választ értelmes emberektől, köszönöm nekik, hogy segítettek.
2010. máj. 28. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!