Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan, aki már 2-3...

Van itt olyan, aki már 2-3 hónapos babának elkezdett mást is adni az anyatejen/tápszeren kívül?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a WHO ajánlása 6 hónapig csak anyatej,de érdekelnek a tapasztalatok.

2017. jan. 30. 22:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Biztos, de én nem tartozom közéjük.
2017. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%
3,5 hósan kezdtem hozzátáplálni. Nem értek egyettel ezzel a 6 hós baromsággal.
2017. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A tapasztalatok érdekelnek, nem pedig mások ócsárolása, úgyhogy az ilyenek kíméljenek!
2017. jan. 31. 05:35
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Igen, anyósom adott férjemnek. Ma gyomor és bélrendszeri betegségben szenved.

Engem is nagyon korán hozzátápláltak, nekem is elég komoly gondjaim vannak az emésztő szerveimmel.

De ha jól sejtem, akkor teljesen mindegy mit írunk.

2017. jan. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért adnál?tapasztalat:éretlen a baba emésztőrendszere,ha nem is lesz most gond,később lehet,de nem törvényszerű.Barátnőm ujságolta h milyen aranyosan eszi a krémturot a 3 honapos babája...ettől én még nem adtam a sajaátomnak.
2017. jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Sosem értettem, miért akar valaki szándékosan ártani a saját gyerekének.

A WHO ajánlása azon alapul, hogy a korai hozzátáplálás miatt nőtt az ételallergiák száma, felnőtt korra is kiható egészségügyi problémákat okoz.

Azonnal is árt, mivel a pici egyszerűen nem tudja megemészteni. Pl. ha kap egy étkezésre reszelt almát, az átrohan rajta, semmit se hasznosít belőle, viszont foglalja a helyet a gyomorban. Nagyjából ugyanaz, mint amikor egy felnőtt papírzsebkendőt eszik: van valami a gyomrában, hogy ne legyen éhes, de nem emészti meg.


Ráadásul semmivel sem gyorsabb vagy kényelmesebb csinálni egy adag bébiételt és kanállal etetni, mint mellre tenni vagy összerázni egy adag tápszert.


Tehát egyáltalán nem látom értelmét a korai hozzátáplálásnak, ha semmilyen előnye nincs, csak kárt okoz.


Tudom, tudom, nagyanyám még tehéntejet kapott és tejbegrízt, mégse lett kutya baja. Igaz, hogy 58 évesen vastagbélrák vitte el, hosszú és fájdalmas küzdelem után, de nincs összefüggés.


Tessék tudomásul venni, hogy a gyereked nem a tulajdonod, amivel azt csinálsz, amit akarsz!

2017. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%

Enyém pontosan 3 hónapos volt, amikor adni kezdtem az almát neki.

Rettenetesen hasfájós volt, minden gyógyszert kipróbáltunk, amit csak lehetett ekkora babánál, így az orvossal egyetértésben az alma mellett döntöttünk tápszer helyett. Amúgy anyatejes volt, 13 hónapos koráig cicizett.

6-7 hónapos kora körül volt az első kiváltott étkezés, amikor már nem kellettem a főzelék után én is.


Én néha kicsit túlzottnak tartom a hozzátáplálást övező óvatosságot.


Nem tudom amúgy, h mire vagy kíváncsi.

2017. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Anyám tesómnak 3 hónaposan kezdett adni - ráadásul 8 héttel hamarabb született, tehát korrigáltan még fiatalabb volt.

Most 44 éves, túl van egy epemútéten, állandó gyomorbántalommal él, szenved sokat. Felnőttként mondta meg anyámnak, hogy ezt nagyon elszúrták anno. Persze nem nagyon hibáztathatja, hiszen abban az időben ez volt az ajánlás, ha nem volt anyatej.

2017. jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
Igen, mi gyerekorvossal egyeztetve elkezdtük 3 hósan a hozzátáplálást. Olyan érzésem volt, mintha nem lakna jól a tápszertől, rengeteget sírt. Rátette a doki a mérlegre. 6 hét alatt nem egész 1 kilót hízott. Ami önmagában nem is lenne baj, de így, hogy folyton olyan érzésem van, mintha éhes lenne a gyerek, megbeszéltük, hogy kezdjem el kóstoltatni. Sokkal, de sokkal könnyebbek azóta a napjaink. Úgyhogy vállalom a szaranya státuszt, meg egyesek szerint iskolázatlan és tanulatlan, meg buta vagyok. De nem fogom még 3 hónapig éheztetni a gyereket, csak mert valakik kitalálták, hogy 6 hónapig csak anyatejet adjak. (Az anyatejtől abszolút nem lakott jól, hiába cicizett egész nap).
2017. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

11, tápszer talán?

Ne mondd hogy azt meg nem ette, mert nem hiszem, hogy 30 félét kipróbáltál.

2017. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!