Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónaposan elkezdett megint...

5 hónaposan elkezdett megint éjszaka 3 óránként ébredni. Kevés a tej?

Figyelt kérdés

Pár hete már eljutottunk addig, hogy Este 7-8 között fektettük le és hajnal 4-5 között ébredt egyszer szopizni. Szépen fejlődött, nem volt gond a ritkább éjszakai evés. Viszont a legutóbbi orvosi mérésnél (másfél hete) kiderült, hogy nem hízott annyit, amennyit kellene... (bár nem sovány:-)így egy hét múlva megint visszahívtak mérésre.

Nap közben ha fent van, akkor is általában 2.5 óránként kér enni, nem bírom elhúzni 3-4 órára. Igény szerint etetem, néha 1,5 óra múlva is eszik, ha csak egyik ciciből kért először.

Kevés lenne a tej, vagy nem elég tápláló? Sajnos december elején kiderült, hogy tejallergiája van ezért tejfehérje mentes diétát tartok+a puffasztó zöldségeket is ki kellett iktatnom, tehát elég egyoldalúan étkezem.

Szerintetek a hozzátáplálást el lehet már kezdeni, ha a következő mérés is azt mutatja, hogy nem fejlődött eleget? Ki szerettem volna húzni 6 hós koráig, de tegnap már megkóstoltattam egy kanál sinemil-lel és kért volna még. Tehát nem tolja ki a kanalas ételt.



2015. márc. 7. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 5 hónapos. Két napja alig alszunk, órankent kel. Mondjuk szörcsög nagyon. De a cicizés nálunk is kb úgy van, ahogy nálatok. Nem bír ki 3 órat. Eleinte estére kevesebb volt a tejcsi, sűrűbben kelt. De most 2 hete sörözök-alkohol mentes- és durván visszahozta. Sok szénhidratot eszem. Én is igyekszem kívárni a 6 hónapot! Kitartást! Nem lehet 1ként a foga?
2015. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Én is gondoltam rá, van alul oldalt az ínyén egy kis fehér kemény dudor, de az orvos azt mondta, hogy az nem fog, mert nem elég duzzadt az ínye hozzá. Sok kitartást nektek is!:-)
2015. márc. 7. 17:21
 3/4 anonim válasza:
Lehet hogy az orvos jobban tudja, de nekünk is az első fognál kezdett sűrűn ébredni éjjel. És semmi más jele nem volt. Se duzzadt íny, se csorgó nyál, se hasmenés, kicsípett popsi. Semmi. Egyszer csak elkezdett felszakadni az íny, éreztem a fog kemény tetejét, 5 nap alatt áttört és meglett az oka az éjszakai ébredéseknek.
2015. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi:-) Én is valami hasonlóra tippelek, de aggódom a tej miatt is.
2015. márc. 7. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!