Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

Mennyi hust adjak naponta?

Be van vezetve a csirke, pulyka, diszno. Nagyon szereti. Ilyenkor is csak egy kiskanalnyit adjak naponta? Egy heten egyszer, ritkan ketszer van husmentes nap. 9 honapos. Jol van igy vajon?

tegnapelőtt 14:50  Privát üzenet  Tetszik 

A válasz
Nem szükséges a húsmentes nap. A fehérjeigény 2 g fehérje/testtömegkg a piciknél. Túl sokat egészséges gyereknek nem tudsz adni, mert a felesleg a széklettel távozik, vagy meg sem eszi.
Ennyi idősen (amíg nem tudott rágni és pépeset evett) előre leturmixoltam húst és jégkockatartóba tettem. Alkalmanként két kockányit olvasztottam fel. De ha nagyon ízlett neki, nem volt felső korlát.

A cukor az, amit érdemes ésszerű keretek között adni, mert az túlzott mennyiségben már okozhat gondot és a szervezet se szabadul meg tőle olyan könnyen.

Tehát ha elegendő zöldséget, rostot, gyümölcsöt is kap, akkor nem tudsz túl sok húst adni neki.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont tegnapelőtt 15:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ertem, koszonom szepen

# 2/2Időpont tegnapelőtt 19:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Glutén bevezetése után kaphat naponta 7 gabonás pépből?
Hány hós korától eszik a babád már kétszer is főzeléket naponta, nem csak egyszer?
Menyivel növeljem naponta a hozzáadott étel mennyiségét?
6 hónapos babás anyukák leírnátok a napi étrendeteket? én már a bőség zavarában mindent adnék neki, hogy végre ehet, mármint korához képest mindent, és kiváncsi lennék más anyukák..
7 hónapos babának hányszor kell tápszert adni naponta?
Milyen surun tehetek 1kk olivaolajat a 7hos lanyom fozelekebe? Naponta, hetente?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu