Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi hust adjak naponta?

Mennyi hust adjak naponta?

Figyelt kérdés
Be van vezetve a csirke, pulyka, diszno. Nagyon szereti. Ilyenkor is csak egy kiskanalnyit adjak naponta? Egy heten egyszer, ritkan ketszer van husmentes nap. 9 honapos. Jol van igy vajon?
2017. febr. 21. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

Nem szükséges a húsmentes nap. A fehérjeigény 2 g fehérje/testtömegkg a piciknél. Túl sokat egészséges gyereknek nem tudsz adni, mert a felesleg a széklettel távozik, vagy meg sem eszi.

Ennyi idősen (amíg nem tudott rágni és pépeset evett) előre leturmixoltam húst és jégkockatartóba tettem. Alkalmanként két kockányit olvasztottam fel. De ha nagyon ízlett neki, nem volt felső korlát.


A cukor az, amit érdemes ésszerű keretek között adni, mert az túlzott mennyiségben már okozhat gondot és a szervezet se szabadul meg tőle olyan könnyen.


Tehát ha elegendő zöldséget, rostot, gyümölcsöt is kap, akkor nem tudsz túl sok húst adni neki.

2017. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ertem, koszonom szepen
2017. febr. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!