Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 16 honapos es kinlodas az...

16 honapos es kinlodas az eves! Velemenyek, tanacsok?

Figyelt kérdés
Gyermekem alig eszik valami fött etelt.Szinte csak levest es fözeleket (turmixolva husival) fogad el.A levesbe a tesztat es a zöldseget szivesen eszi neha csipeget egy-ket falat husit vagy pekarut, a tejpepeket is szereti, de a rendes fött etelböl nem akar enni.Jönni fog meg idövel vagy aggodjak mar? Tapasztalt anyukak ill. Akik hasonlo helyzetben vannak/voltak a ti velemenyetekre lennek kivancsi.Tippeket es recepteket is szivesen fogadok! Köszönöm!
2017. márc. 15. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Kicsit zavaros. Azt irod CSAK levest, es fozeleket hussal eszik. Ez szerinted nem fott etel ?
2017. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ekkora gyereknek már nem kéne turmixolni. Milyen főzelékeket eszik? Mivel ízesítesz?
2017. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze hogy ez is fött etel, de nem eszi azt amit mi.Meg akkor sem ha csak enyhen izesitem.Pedig mindenhol azt hallom, hogy ennyi idösem mar azt eszi amit a szülök.
2017. márc. 15. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok az érintett, hanem barátnőm. Mivel hetente látom őket, talán kicsit ralatok a témára.

Két és fél éves a kislánya, ő már feladta, hogy azt egye, amit ők. A kislány konkrétan visított az étkezésekkor. :( Még mindig külön főz neki, ami sajnos nem túl biztató tanács most neked, gondolom. Ez a kislány persze még ráadásul nagyon rossz étvágyú is.

Ő mostanában elkezdett B vitamint adni orvos tanácsára. Ez meghozta egyébként az étvágyát, most talán jobban eszik, az ő ételeiket is jobban elfogadja.

Vagy pl. jobban eszik, ha őt hagyják falatozni. Ő már ügyes, de emlékszem, az elején is jobban evett "felnőtt ételt", ha maga rakhatta a szájába. Persze barátnőm ezt nem nagyon hagyta, mert minden tiszta maszat volt, meg nm haladt semerre az étkezés, mert lassú volt a baba. Megértem őt is, de talán érdemes a gyerkőcnek is teret engedni. Nem tudom, ez nálatok mennyire áll fenn.

Egyébként a te kisgyermekeddel szerintem nincs gond, a leírásodból egész változatosan tud enni (főzelék, leves). Talán érdemes lenne jobban darabosabbra szokatni, amennyire tudod.

Ha ez nyugtat, van az 1000 nap program, ami szerint ezer napig kéne külön főzni a gyerkőcnek enyhe fűszerezéssel, só nélkül stb. Ha ezt nézzük, a 16 hósod nincs lemaradva semmivel.


A fő kérdés, amit barátnőmnek is mindig feltesz az orvos: hízik rendesen? Testtömeg indexe 14-18 közé esik? Mert ha igen, és a darabos ételt eszi, akkor nincs baj. Ez persze inkább neked kényelmetlen, mert külön kell még mindig főzni neki.

2017. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vedd le a témát a napirendről mondjuk 2 hónapra. A főzelék hússal és a leves pont elég jó főétel szerintem. Az eröltetés viszont nem vezet jóra.

Esetleg próbáld meg fokozatosan egyre kevésbé turmixolni a főzeléket, hátha úgy elfogadja.

2 hónap múlva próbáld újra a szerinted "rendes" kajákkal.

És az is jó ötlet, hogy bevonod az étkezésbe, legyen olyan, amit ő rakhat a szájába. Pl. kezdhetnéd pici falat kenyerekkel a főzelékhez.

2017. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

10 kilo szoval nem egy husipofi de nem korosan sovany.Probalkozik egyedül is, tetszik neki a "katonazas" csak eppen nem a szajaba pakolja a falstkakat hanem a földe vagy eppen engem akar etetni.Probalkozok a fözelekbe a kicsi darabkakkal de ha eppen nem tetszik neki skkor abbahagyja az evest es kesz annyi volt nem eszik többet.Ha meg olyanja van megeszik egy felnött adag levest amiben ugye villaval szettört zöldseg es fött teszta van, ami szinten darabos etel es akkor nem zavarjak a daradkak...hat nem tudom...azt hiszem maradunk a turmixolt fözeleknel es kinalom közben neki a rendes etelt.ha megesti ok, ha nem akkor sem tudok mit tenni...

2017. márc. 17. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!