Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortòl adtatok tejet (...

Mikortòl adtatok tejet ( bolti) babátoknak?

Figyelt kérdés
2017. márc. 15. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
1 éves korig mindenképp várnék vele!De a legjobb ha 3éves koráig nem kap tiszta tejet!Persze más tejalapú élelmiszereket be lehet szép lassan vezetni 1éves kortól!Főleg ha a szülők nem tejérzékenyek és nem áll fenn az öröklődés veszélye!Nálunk sajnos apuka tejfehérje érzékeny úgyhogy körbejártuk ezt a témát!
2017. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező bolti tejet adni a gyereknek. Főleg, mert nem olyan egészséges, mint sokan hiszik. Vannak más tejtermékek is.
2017. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul sok magyar tejérzékeny. Főleg amelyikben alig van pl. sváb vagy tót vér. Tehát több az eredeti belső-ázsiai gén. Ez tény. Európában mi vagyunk az egyik legjobban tejérzékeny nemzet.
2017. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az orvos azt mondta, hogy 1 éves kortól, de ha megtehetjük (anyagilag)akkor inkább junior italt adjunk neki, a tejet pedig csak főzéshez használjuk.
2017. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk a családban tejallergiás is van, 3 éves korig is várni akartam vele, csak épp ez a bölcsisgondozokat nem érdekelte..szinte minden főztjük tejalapu, szinte minden reggel az ital is tejalapu ráadásul csak 2.8-as.


20 honaposan került be

Az anya tehetetlen.mert csak gasztroenterologus diagnozissal kaphatna mást enni.

Csak ezek után azt nem értem akkor hogy fogadhatnak 6 honapos kortol gyereket..

2017. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1,5 éves, még nem kap. 1 éves kora után próbaképpen ételbe főzve kapott, de még úgy se tolerálta a gyomra, így hagyjuk.
2017. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*eleinte ment a hasa tőle, de hál ég, nem alakult ki allergia, szépen elmult.

De ilyen bölcsöde szabályzást?! Eszem megáll

2017. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a védőnő 1 éves kortól adhatok, de min. 3.5%-ost, és adjak tejitalt is mellé a vitamin tartalom miatt. úgyhogy 1 éves kora óta reggelire tejet kap, vacsorára tejitalt.

A tej az vagy Cserpes, vagy a Sparban kapható 3,5%-os Zöld dobozos Bio ESL tej

2017. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 éves korig nem akartam adni, végül úgy alakult, hogy mást se kaphat. 1 évesen a joghurtnál elakadtunk, allergiás. :(
2017. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!