Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortòl adtatok darabos...

Mikortòl adtatok darabos ételt? És mivel keztétek?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én párolt almát adtam először kockázva 9-10 hónapos kora körül. Innentől eleinte gyümit amit csak lehetett darabosan adtam és csipegette magától. Ekkor egyébként 6 foga volt, de ugye kockázott puha dolgokat úgyis a nyelvével nyomkodta össze. 10-11 hós korában néha kapott pufit is már.
2017. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
nekem azt mondták a bolcsebbek hogy ha mar legalabb 3 foga van adhatok. na most a lanykamnak 14 honapos koraig egy ďeka foga sem volt, de azt azert mar erezte hogy a brokkoli az almaval osszedaralva nem a legjobb....igy aztan 11 honapos kora korul fogak hianyaban olyanokat kezdtem neki enni adni mint zsomle kifli bele, ezeket fog nelkul is szepen elcsocsalta. banán, törögetve. főtt zöldség villával jól ősszetörve....olyat ami szemes, mint rizs,fott teszta pl vagy olyat ami komolyabb rágást igényel mint pl hus, kenytelenvoltam daralni neki 14 hos koraig..kedvence volt a darált tarhonyás virslis lecsó :D
2017. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Darabosat, mint pl keksz, kolesgolyo,kenyer, kiflifalatkak stb mar 7-8 honaposan kapott. Siman elszopogatta nem volt gondja vele. A babant is eleg volt kicsit villaval osszetortni. Aztan 11 honapos koraban (ekkor volt 4 egesz foga) ugy dontott, hogy kell a francnak a pure, itt foleg az ebedjevel volt gondja, es azota azt eszi amit mi, osszedarabolva a hust, tesztat, rizset stb. A gyumolcspuret meg nagy duzzogva hajlando megenni, de a joghurttal es mar a krumplipurevel is eros fenntartasai vannak. De ami darabos, es az inyevel osszenyomhato, az johet. Nem kell ezt annyira tulmisztifikalni, a gyerek tudni fogja mire vam szuksege, meg szerintem nagyanyaink idejeben se voltak ilyen hiper szuper darabkamentesre pepesito turmixok.
2017. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
KB 1,5-2hosan kapott először túró rudit onnantól kezdve mindig.
2017. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anyács ***** válasza:
7hónapos, tönkrement a merülőmixerem, ezért nagyon gáz, de hirtelen ötlettől habverővel csináltam a kajáját...azóta csak igy eszi, a gyümit csak villával összetöröm neki.
2017. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Törpem 15 honapos es meg sok mindent nem fogad el darabosan.A tesztat pl egyenesen utalja.Ha meglatja szajzar es kesz.Nem tudom beletömnk sem.De kenyerdarabkakat meg ami a fogara valo azt megeszi.Kb 11-12 honaposan kezdtem adni neki a darabosat
2017. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!