Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hany napig/hany alkalommal...

Hany napig/hany alkalommal kostoltattatok a babaval ugyanazt a fajta izt? Meddig ajanltos? 2-3 nap?

Figyelt kérdés

En egy olya napirendes programot talaltam, amiben napi 2x javasoljak az uj etel kiprobalasat.

Lenne egy `reggeli` es egy `vacsora` ideju proba, ez nekem nagyon tetszik, csak azt nem irjak, hany nap legyen.


2 nap eseten 4x

3 nap eseten 6x kostolna ugyan azt...


2017. ápr. 26. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Vacsorára túl nagy kockázat. Ha semmi baja tőle oké, pechesebb esetben hasfájás-hasmenés éjjel jön rá, legrosszabb esetben komolyabb allergiás reakció.

Én ha nem izlett neki 3 napig, ha akkor se kellett neki tovább nem kínálgattam, ha izlett neki kb 5. napig. De érzékeny pocakú baba és muszáj óvatosnak lenni. (Teszem hozzá 1. vagy 2. nap eldőlt legtöbbször, ha valami nem jó neki.)

2017. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A délutánit felejtsd el, új ételt csak délelőtt érdemes kipróbálni, ha fáj a hasa utána, akkor az estig elmúlik. :-)
2017. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, ez eszembe se jutott, hogy fajhat is tole a hasa.
2017. ápr. 26. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Allergia, hasfájás, székrekedés vagy hasmenés előfordulhat. Én csak az első néhány ételt kóstoltattam napokig, utána már csak arra figyeltem, hogy 3-4 napon belül ne kapjon több új ételt, hogy kiderüljön, ha valamelyikkel probléma van.
2017. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Megtenned, hogy leirod pontosan, hogyan csinaltad.


Mi meg csak 5 honaposak vagyunk, jelenleg olvasgatok, mit hogy kellene, de mindenhol mas informacio van, nagyon zavaro...

2017. ápr. 27. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:

En is most kezdtem a hozzataplalast. Jo nagy osszeisszasag van a fejemben . Mindenki mast mond.... mit, mikot, hogy, mennyit....


en 3 napig kostoltatok egy -egy uj dolgot , alltalaban keverem valami massal amit mar evett es nem volt baja tole. De csak egyszer naponta...

A keso delutani vagy esti kostoltatast en sem javaslom, foleg az elso napon


megirnad nekem legyszi hol talaltad ezt a programot , en is szivesen atolvasnam

2017. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a babysleepsite-on talaltam, az o rutinjukat hasznaljuk 2 honapos korunk ota.

Mindig mindenki ossze-vissza javasolt mindent, orvos, vedono, ismerosok, hogy tartsam ebren tovabb napkozben, majd akkor jobban alszik, stb. stb.


Teljesen veletlenul taltam meg ezt az oldalt, es a 2 honapos babanak javasolt rutinjuk pont rank illet, percre pontosan ugy aludt, semmi ebren tartas nem kellet, meg ilyen hulyesegek...


De itt ebben, reggeli es vacsora formajaban javasolja az uj etelt, majd ezt le fogom cserelni reggeli es ebdre...


[link]

2017. ápr. 28. 10:32
 8/8 A kérdező kommentje:

Illetve mivel ok alvassal foglalkoznak, pontosan nem ternek ki a hozzataplalas modjara, azt keresgettem volna, de mindenhol mast irnak...


Meg konyvet is vettem, csak altalanos dolgok vannak benne, meg receptek semmi konkret hasznalhato segitseg.

2017. ápr. 28. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!