Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért csinálja ezt a 17...

Miért csinálja ezt a 17 hónaposom? :- (

Figyelt kérdés
Teljesen elkeserít már. Az ételeket kiköpködi, csak a szalonna megy kenyérrel és a tejszelet. Semmi újat nem akar kipróbálni. Mindent kiköp. :-( bezzeg anyunak eszik rendesen... :-( nekem miért nem? Sült húsról csak álmodozni merek hogy adok neki. :-(
2017. máj. 4. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha a tejszelet azt érted, ami:


"A termék összetevői: pasztőrözött tej 40%, növényi zsír és olaj, cukor, búzaliszt, sovány tejpor, méz 5%, dehidratált vaj, tojáspor, sovány kakaópor, finom korpa, térfogatnövelő szerek (dinátrium-difoszfát, nátrium-hidrogén-karbonát, ammónium-karbonát), emulgeálószer (zsírsavak mono- és digliceridjei), aromák, étkezési só.


Táplálkozásbiológiai szempontból a fogyasztónak fontos jelző a csomagoláson a sok tej és a méz, mert ezek azt sugallják, hogy egészséges termékről van szó. Az összetevők áttekintése után azonban láthatjuk, hogy a termék sokkal több cukrot tartalmaz mint mézet. Egy tejszelet nettó tömege 28 gramm, amelyben 2,5 kockacukornak megfelelő cukor található."


Akkor ezt ne add neki! Azon kívül, hogy fölösleges egy ekkora gyereknek ennyi cukrot ennie, ez nem étel, csak üres kalória, desszert, sütikemütike. Ez elveszi az étvágyat.


A szalonnás fehérkenyér sem tartalmaz sok olyasmit, ami építeni egy gyerek testét: füstölt sertészsír és finomliszt.


3 eset lehetséges:

1, Anyukád nem tömi cukros sütivel, így meg tud éhezni.

2, Anyukád ízesebben főz.

3, Anyukád nem feszkózik az étkezés körül, így a gyerekre sem tud átragadni.


Szerinted melyek lehetséges megoldások?

2017. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem adnál neki tejszeletet, ami nem is való még neki, akkor megenné a normális kaját.

Észre fogja venni, hogy nincs más, és ha egy étkezést ki is hagy, utána jobb lesz az étvágya.

2017. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Édesanyám is adott neki tejszeletet, túrórudit. Egy óra múlva ebédelt a gyerek. Többször is előfordult ez, mostanában vigyázott rá. Természetesen nem tömöm a gyerekemet ebéd helyett tejszelettel. 12 kg a súlya. Egy ideje csinálja ezt, vagy ha éppen rájön.Valószínű az lehet az ok, hogy túl nagy felhajtást csinálok ebből. :-( de pont azért mert odafigyelek arra, mit kap enni. Napi 2 gyümölcs, egy főtt étel. Reggel szendvics, rántotta..stb... Sütimütit, rágcsálni valót uzsonna után kap. Nem mindig tejszeletet, azért mondtam azt, mert azt eszi a legszívesebben. Csak aggaszt ha 3 napig sztrájkol és nem tudom miért... :-(
2017. máj. 4. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Szalonnát, kenyeret meg tejszeletet 1,5 éves kisgyereknek... az eszem megáll!

Zöldség, gyümölcs kéne elsősorban... nem ilyen szemetek.

2017. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt is kap. Valaki valaszolna a kerdesemre is??? Miert? Te mit ettel 1.5 evesen???
2017. máj. 6. 22:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat ilyesmit, amit te, biztos nem adtam az 1,5 évesemnek... mivel semmi értelme, nem táplál, csak hízlal és laktat. Zöldség, gyümölcs, hüvelyes, tejtermék, tojás, gabonafélék, olajos magvak egy része. Kenyér házi, magvas, teljes kiőrlésű, azt sem minden nap. Krémlevesek, zöldségfasírtok, barna rizses ételek, sült zöldségek, stb.
2017. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Talán a kérdésem nem volt erthető? Ugye senki nem gondolja hogy szalonnaval es tejszelettel etetem 1.5 eve? Azt mondtam, hogy ezeket eszi csak meg kopkodes nelkul. Hogyne adnek mar neki gyumolcsot zoldseget? Persze hogy adok. De minden kinlodva megy. Ugy latom a kerdesemre senki nem tud valaszolni.
2017. máj. 8. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!