Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezettétek be a tejet?

Hogyan vezettétek be a tejet?

Figyelt kérdés
Mikor és milyen mennyiséggel kezdtétek?Mennyit vártatok a következő "adagig"?
2017. máj. 9. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

22 hónaposan az esti tejital helyett higított kecsketejet kapott kakaóként. Aztán kb 1 hét után kecsketej helyett tehéntejet (házi) adtam.

Reggel és este ivott 1 pohárral.

2017. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Sehogyan. Nem itatok tejet a gyerekkel,mert az a 80 kilós borjúnak elegendő növekedési hormont tartalmaz, nem a 10 kilós embergyereknek valót. Valamint kazein van benne, ami erősen karcinogén, azaz rákkeltő. Semmit nem tartalmaz a tej, amit ne kapna meg a szervezet kevésbé káros környezetből.
2017. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tejitalt kapott, 1 éves kor után tej tartalmazó főzeléket, ételeket kapott. Túró, vaj, joghurt, sajt ezeket szereti. Mint tej nem adtam nem is tervezem adni.
2017. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

"Nem itatok tejet a gyerekkel,mert az a 80 kilós borjúnak elegendő növekedési hormont tartalmaz"


Gondolom a borjú nem napi 2-3 dl-t iszik meg...

A gyerekem 2 éve issza a friss tehéntejet (napi 2-3 dl), és még nem nőtt 80 kilósra...

És a kérdés nem az volt, hogy "miért ne adjak a gyereknek tejet"???

2017. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%

#4

Gratulálok matematikai és szövegértési képességeidhez!


A tej karcinogén anyagok tömkelegét tartalmazza.

2 éve adod a gyerekednek.

És még te oktatsz másokat.

2017. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Úristen! 2 éve méreggel tömöm a gyerekem, mint az anyák 99%-a (és én még 1 évvel később is vezettem be mint az átlag...)!

Na most úgy megijesztettél, hogy fel is akasztom magam, milyen szaranya vagyok, hogy tejet merek adni a gyerekemnek...

De azért előtte elcsodálkozom, hogy miért nem halt még ki az emberiség, hisz a tejivás nem új keletű dolog...

2017. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

#6

Nem, nem halt ki az emberiség miatta. A cukorbetegségtől sem hal ki az emberiség,hiszen többen születnek,mint ahányan betegre zabálják magukat és amiatt meghalnak. Ez azonban nem befolyásolja a tej karcinogén hatását, hiszen akiknek végül az megárt, akár rákban, akár cukorbetegségben, akár csontritkulásban, azoknál többen vannak a bolygón a tejet nem ivók, akiknek nem árt meg.


Ez független attól, hogy te milyen anyának tartod magad: a cigaretta sem 2 év alatt öl, a betegségek része sem, azonban amit el lehet könnyedén kerülni, azt el kellene, nem igaz?


Mindezt csak azért, mert te kötöttél belém, holott én csak leírtam, hogy miért nem vezetem be a tejet a gyerekeimnél. (forrás: Science magazin) Ez nem táplálkozási hóbort, amit elsöpör az idő. De nem kötelező nem karcinogént itatni a gyerekkel.


Viszont kötelező (lenne) nem idegesen belekötni a másik emberbe.

2017. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Akkor ne vezesd be. A kérdés viszont NEM EZ volt. Hanem az, hogy "hogyan".

Innentől kezdve nyilvánvaló, hogy te csak kötekedni jöttél.


Kérdező, én eleinte higítva adtam neki a tejet 1/4-1/2-3/4 arányban, fokozatosan növelve a tej arányát. Általában teával higítottam, de vízzel sem gond. Igyekeztem jó minőségű tejet adni, a mostani bolti tartós izéket nem adnám nekik, ezeknek már köze nincs a tejhez. Manapság egyre több helyen lehet kapni friss tejet palackozva vagy akár kimérve is, érdemes azt venni.

A mikort nem írom le, mert nem mérvadó, ilyen szempontból én az "idősebb" korosztályhoz érzem magam közelebb, manapság nem vagyok "trendi". Nem is igazán méricskéltem, mivel eleinte higítva volt, készítettem egy adagot aztán kiderült mennyi fogy belőle. Általában sok fogyott.

2017. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%

#8

Hazudsz. Pusztán leírtam: én nem, ezért.


Erre te belém kötöttél, megszólítottál,hogy a te gyereked nem 80 kilós még, stb.

Két hozzászólásban is.


Miközben ÉN nem szóltam senkihez.


Így aki kötekszik, nyilvánvaló módon, az te vagy. Én csak VÁLASZOLOK neked, a kötekedésedre.


Ennyit rólad.

2017. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Egyetlen egy hsz-om volt, az a bizonyos 8-as.

Mellélőttél...

Ha nem tudsz érdemben tanácsot adni a kérdezőnek, akkor állj tovább.

2017. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!