Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Rizstej milyen idős kortól...

Rizstej milyen idős kortól adható? Hűtés nélkül mennyit bír ki?

Figyelt kérdés

Igen, így egyszerre a kettő érdekel. :) Most lesz négy hónapos a babám, jórészt anyatejes. Nincs sok tejem, pótlásként kap egy kis (60-80 ml) tápszert estére.


Terveim szerint hat hónaposan kezdjük a hozzátáplálást. De addig is próbálom kitanulni, hogy mit mikor lehet. :)


A rizstejről azt olvastam, hogy a rizzsel egy időben lehet bevezetni. Ekkor kezdtem azon gondolkodni, hogy vajon mennyire lenne jó nyáron? Július-augusztusban elég meleg van. Terveink szerint menni akarunk a nagyokkal kirándulni, állatkertbe, stb. Ha ilyenkor rizstejet vinnék, az megromlana? Azt olvastam, hogy felbontás után 1-2 napig nem igényel hűtést. Nem kell kikevergetni, mint a tápszert, nem romlik meg, mint az anyatej (üvegben), és nem mindenhol lehet hirtelen leülni szoptatni.

Gondolom a hozzátáplálás elején még praktikus lehet. A két nagyobb még hónapokig csak kóstolgatott, nem számíthattam rá, hogy egy étkezést ki tudok váltani szopizás nélkül. Kb. most is erre számítok.

Csak olyan jó lenne, ha lenne egy ilyen "varázsital" amit előkapok, ha a legalkalmatlanabb pillanatban megéhezik, és nem kell aggódni, hogy megromlik 30 fokban!

(Márpedig mindig akkor éhezik meg, én meg fél óra várakozás után állhatok ki a sorból, a síró gyerekkel keresek egy pelenkázót vagy egy eldugott zugot, negyed óra szopi, aztán vissza a sorba, és kezdem előlről.)

Bocs, ha elkalandoztam. :)

Rizstejes hozzátáplálásos tapasztalatokat várok!



2017. máj. 10. 09:16
 1/10 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
A választ nem tudom, de mikor mi utaztunk, Nestlé tejitalt vittünk. 2 x 2 dl- es kiszerelésben vettük a rossmannban. Tápszerhez hasonló állagú, több ízben, de emlékeim szerint csak a vaníliásban nincs cukor. A rízstej biztos, h nem lakatná jól, az csak innivaló.
2017. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Addig kell vele kihúznia, amíg egy alkalmas helyen mellre tudom tenni.

Sajnos én nem vagyok olyan típus, aki szégyenkezés nélkül bárhol mer szoptatni, pedig az lenne az ideális. :(

Ezt a tejitalt megnézem, köszönöm!

2017. máj. 10. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell kikevergetni, mint a tápszert,"

Miért olyan nehéz az az egy mozdulat, amivel össze lehet rázni?

Tápszert otthon kiméred a cumiba, ezt lezárva viszed magaddal, meg babavizet. AMikor kell,a megfelelő mennyiségű vizet hozzáöntöd, 3x megrázod, és kész.


Miért akarsz rizstejjel bajlódni? AKkor inkább vigyél innivalót, ami babáknak van, kis kiszerelésben. Vagy simán vizet.

2017. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

A rizstej NEM tej, ahogy a villanykörte sem gyümölcs.

A nyári melegben pedig mindent hűteni kell, amit felbontasz, egyszerűen azért, mert elszaporodnak benne a baktériumok.

2017. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A víz gyorsan kihűl még nyáron, termoszban is. Hideg vízzel nem is lehet elkeverni, azt nem tudom, hogy a babám elfogadja-e hidegen, mert bevallom, ezt nem próbáltam.

A víz csak foglalja a helyet a pocakban, nulla kalória. A bolti babaital és a rizstej között nagy különbség meg ilyen szempontból nincs. Nagy kínlódás nincs vele, csak beleöntöm az üvegébe.

2017. máj. 10. 10:25
 6/10 A kérdező kommentje:

4: gondoltam, hogy a rizs nem egy kis egzotikus állat, amit megfejnek. :)

Viszont így nevezték el. :)

A bolti gyümölcslevekben nem bízok annyira. Nem mindig értek vele egyet, hogy milyen idős kortól adható, (pl.aprómagvas gyümölcs van benne, értem én, hogy a magokat kiszedik, de akkor is), feltűnően magas a kalóriatartalma (pedig nincs benne? hozzáadott cukor), és gyanús, hogy sokáig eláll. A saját préselt levek is gyorsan megerjednek nyáron.

Akkor marad a víz és a cici, meg remélhetőleg az üvegesek közül lesz amit elfogad. :(

2017. máj. 10. 10:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindig vittem termoszban vizet. Forróra csináltam, kb 3-4 óra eltelte után is még elég meleg volt. Így bármikor össze tudtam keverni a tápszert.
2017. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem és használom is a rizstejet, de... A rizstejtől ne várd, hogy jóllakjon. Ennyi erővel teát is vihetsz szinte. Én inkább a tápszert választanám.
2017. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha Nestlé pizsama hamit vinnél? Mondjuk azt nem tudom felbontás után meddig adható oda.
2017. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
Igen, amit én javasoltam, annak is azt hiszem ez a hivatalos nve, h pizsama hami, egyébként épp ma vettem a rossmannban, 600 ft körül van a 2x2 dl. mivel ez abszolút nem mindennapos használatra van, hanem az utazásokra, legalábbis nekünk, így bőven megéri. nem kell termosz, nem kell por, nem kell zötykölni, ésatöbbi, nekünk, két kisgyerekkel, autó nélkül számít bizony, h mennyi a cucc. ez meg annyi helyet foglal mint egy szívószálas üdítő. Gyümölcsleveket én egyelőre csak hipp- et adtam a kisfiamnak, ő most 6 hónapos, de azért ahhoz, h mindennap ezt igyon, nyerni kéne a lottón. a kecskeméti olcsóbb, de cukrozott. Hippnek van félliteres alma-citromfű teája, az is kifejezetten jó szerintem. Én sosem voltam ez a cicielőkapó anyuka, sajnos, vagy szerencsére, tehát megértem, ha készülnél. egy szó mint száz, szerintem a Nestlé a te varázsitalod, amit keresel :), akármikor lehet nálad egy a táskádban,nem kell hűtőben tartani. és önmagában bőven kivált egy étkezést,jól lakik tőle a baba.
2017. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!