Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyucik! Törvényszerű a...

Anyucik! Törvényszerű a 6hónapos kortól való hozzátáplálás? Ki mikor kezdte? Az orvos hogyan állapítja meg ha már adható neki pép?

Figyelt kérdés
Az én babám most lesz 3hónapos de van mikor óránként is kér enni.Mitha nem lenne neki elég amit eszik.Változó a mennyiség is attól függ milyen kedve van.(tápszeres)Szoktam várni is kaja közben,büfiztetem vagy pelenka csere aztán megint evés.Van hogy kér még de nem mindig viszont okyankor van hogy kb 1óra múlva megint kér enni pedig jól lakott elötte.
2017. febr. 12. 16:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy napi 2kaki is szokott lenni...lehet hamar átmegy rajta azért éhes sűrűn?(este 10-től már alszik hajnali 4)ig is)
2017. febr. 12. 16:54
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Eleve a 6 hónapos hozzátáplálást anyatejes babáknál szokták mondani, tápszeres babáknál 4 hónapos kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást.

És előbb egyáltalán nem javasolt, mivel még picik, a gyomruk fejletlen.

Amúgy meg egyáltalán nem biztos, hogy éhes mindig, amikor te annak gondolod. Lehet, hogy teljesen más gondja van. Semmiképpen nem kell egy 3 hónapos babát már hozzátáplálni. Kísérletezni kell, hogy mi baja lehet, esetleg orvossal konzultálni a tápszert illetően, hogy esetleg váltani kell, vagy a mennyiségen változtatni.

2017. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Az első hozzászóló szóról-szóra leírta azt amit akartam. Igen, a 6hónapos korban kezdett hozzátáplálás csak anyatejes babáknál van, ha tápszeres, akkor 4hónaposan lehet kezdeni.
2017. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem torvenyszeru, egyik rokonom 8 honapos koraig kizaroan szoptatta a babajat, es nem volt semmi baj belole. Mar a harmadik gyereke volt, valamennyit ertett hozza :D

egyebkent az en harom honaposom is ilyen volt. sot... nagyon ritka volt, ha 3 orankent szopizott. csak rendes kajaval allt be neki a 3-4 orankenti eves, ameddig anyatejes volt, addig soha nem tudtuk tartani ezt a 3-4 orat... lehet, hogy az en babam sem mindig ehes volt, de nem tudtam rajonni, hogy mi a baj. probaltam mindent, de csak sirt sirt sirt, es raktam cicire, ott egybol jol volt. valoszinuleg nem ehes volt, csak meg akart nyugodni, de a jatszos cumit soha nem fogadta el. seta nem erdekelte, babakocsi sem hatotta meg kulonosebben, zenelos csorgos jatekok par percig lefoglaltak, aztan indult a siras.

amikor mar mozgott es evett rendes szilard etelt, akkor mar minden jo lett, mert nagyon imad a mai napig korulnezni (12 hos), imad felfedezni stb. a kaja egyaltalan nem lett a maniaja, imad enni, de nem ker orankent, hanem boven eleg neki 3-4 orankent.

2017. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
6 hónapos kor előtt egy babának sem tesz jót a hozzátáplálás. Onnan tudod, hogy megérett-e a hozzátáplálásra, hogy érdeklődik, nyúl az ételek után, biztosan tud ülni, és elmúlt 6 hónapos. Az termèszetes, hogy egy pici baba gyakran eszik.
2017. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért biztos függ a súlytól is, más egy 3 kg fölött született csecsi, mint a 2,5-lel.
2017. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21%
3hetes volt mikor be nyomott egy fél üveg bébi kaját
2017. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!