Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Törvényszerűen be kell tartani...

Törvényszerűen be kell tartani hogy egy nap csak egy ízű pépet egyen a baba? Ha igen miért? (Mi sem eszünk mindig ugyanazt) Milyen főzeléket lehet csinálni egy 6hónaposnak? Mivel kell sűríteni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 13. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az elején igen, mindenképpen mert ha össze vissza adsz neki mindent, nem tudod majd mire allergiás, ha kiütéses lesz. nem véletlenül mondja mindenki, hogy így kell, főleg az elején.
2017. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem
2017. máj. 13. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor vezeted be az ételeket egyszerre csak egy félét lehet bevezetni, azért amiért az 1.válaszoló is írja. De már bevezetett ételből adhatsz többfélét. Pl.ha már bevezetted a sütőtököt is meg a sárgarépát is, akkor mind a két ízűt ehet egy nap.
2017. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak egy ÚJ ízt lehet egy nap, az esetleges reakciók miatt. Viszont a korábban már bevezetett dolgokat nyugodtan lehet váltogatni.
2017. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell minden nap csak egyfélét, elképzelni nem tudom, hol olvashattál ilyet, szerintem valamit nagyon félreértettél. Egy nap csak egy új "izt" szabad adni, vagyis új összetevőt. De attól még a már bevezetett összetevőket keverheted.

Ideális esetben kb. 6 hónaposan kezdődik a hozzátáplálás, tehát főzeléket még biztosan nem adhatsz neki. A megfőtt zöldséget/gyümölcsöt pépesited. Semmivel nem kell sűriteni.

2017. máj. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!