Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Rizstejet és kókusztejet...

Rizstejet és kókusztejet (saját készítésű) mikor lehet adni a babának?

Figyelt kérdés

2017. máj. 18. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Az orvosi blablát nem tudom, de ezeket a növényi borzalmakat kortól függetlenül bárkinek adni szerintem bűncselekmény. Inkább akkor víz, tea.
2017. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Egyetértek az elsővel. A rizstej főzött rizs turmixolva.
2017. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Kókusztejet babának nem adnék, talán 1 éves kortól lehet vagy még később, pontosan nem tudom. Rizstej adható, mikor a rizset bevezetted, én csináltam belőle tejberizset pl. Igaz az én fiam tejallergiás, nyilván a növényi "tej" nem helyettesíti a tejalapú táplálást, de azért nem az ördögtől való...
2017. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok se vega, se allergiás. Egyszerűen csak ízlik nekem is.

Nyáron szomjoltónak se rossz, és sok hasznos tápanyag van benne.

Nem fog a gyerekem nyúleleségen felnőni, a megfelelő időben fog kapni csirkepörköltet nokedlivel. ;)

Viszont a változatosság gyönyörködtet. Ez az evésre is igaz.

2017. máj. 18. 21:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Rizstejet szerintem már adhatsz, hisz az elsők között van a bevezetendő gabonáknál. A többi növényi tejjel viszont várnék 1, de inkább 2 éves korig, mert allergizálhatnak. :)
2017. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Ja, novenyi borzalmakat isten ments, inkabb adja neki egy masik allatfaj mirigyvaladekat(tej) az jobb.. Plane hogy rengeteg emlorakos tehen teje ugyanugy bele van keverve az eladasra szant tejbe.. 1-es te egy barom vagy, erted? 2, te szintugy..
2017. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
A tea is szuper: egy kis koffein, egy kis csersav, siman jo egy pici babanak! Persze jol megcukrozva mert egybkent se ize, se buze.. ;)
2017. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
48%-os, az agyad rákos sajnos, ezen már semmilyen tej nem segít :(
2017. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%-os (egyebkent ezzel a 'megszolitassal' most arra vered magad, hogy ezen a GYiK helyen 75%-os vagy?? nem is ertem, de mindegy..), akkor Toth Gabor elelmiszeripari mernok agya is rakos lehet, mert az o konyveben olvastam.. Errol ennyit.
2017. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!