Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Fagyasztás előre? Mit ajánlaná...

Fagyasztás előre? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 4.5 hónapos. Lassan tervezgetjük 6 hónaptól a hozzátáplálást. Az lenne a kérdésem hogy milyen zöldségek,gyümölcsöket tudnék neki már most eltenni? Gobdolok itt pl cseresznyére,ami mostanában érik,mert mire ott tartanánk vele ht-ban már nem lenne szezonja. Miket lehet fagyasztani? Illetve ki hogy,miben fagyasztja,hogy ne legyen fura íze? Zöldségekkel ugyan ez a kérdésem. Illetve csirkét ki hogy csinálja,rakja el? Kíváncsi vagyok minden segítő tanácsra. :)

Köszönöm!



2017. máj. 23. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A vastag (és drága) direkt fagyasztózacskóban, levegőt kipréselve, jól lekötözve. Másban nincs értelme, ezek az uzsonnás zacskók túl vékonyak, mondjuk aki egész életében úgy fagyaszt az észre se veszi a különbséget. Anyósom pl. úgy fagyaszt, hogy a tányérra tesz alufóliát és beteszi a dolgokat. Egyszer a férjem is megcsinálta, azt hittem elájulok, elmagyaráztam neki, hogy ilyet nem csinálunk, modnta is, hogy sose értette miért más, amit mi szoktunk fagyasztani. Hát azért, mert nem mindegy mibe. Fagyasztózacskóba. Mi vagy a DM-ben vesszük, vagy a alufixeset.
2017. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csirkét csak nyersen fagyasztunk...felesleges készen mert utána azt biza újra rendesen hőkezelni kell (újra főzni vagy sütni), mert biza vannak akik elkövetik azt a hibát,hogy készen fagyasszák majd ehetőre melegítik aztán meg ücsörögnek a kórházba a gyerek ágya mellett.
2017. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anno pürésítettem és úgy fagyasztottam a gyümölcsöket. Most cseresznye, két hét múlva meggy, sárgabarack. Júliusban őszibarack, sárgadinnye, bár akkor már frissen is eheti. Szamócát, málnát most felesleges, mert azok csak jövöre lesznek aktuálisak.
2017. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Püré formában fagyaszd, ne egészben. A csirke husit én megfőztem, pürésítettem, aztán jégkockatartóban fagyasztottam. Mikor főzeléket főztem a babának, kivettem egy kockát, és belefőztem.
2017. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel úgy is püréként eszi majd először, én lepürésíteném és fagyasztanám pl Avent pürétároló poharakban az epret (persze mag nélkül), cseresznyét, meggyet, sárgadinnyét (szintén mag nélkül), barackot, sárga barackot. Csirkét csak nyersen, pici darabokra felvágva, egyenként csomagolva fagyasztok.
2017. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Meddig lehet el a fagyasztóban a lefagyasztott püré vagy pld.ha most rakok el cseresznyét az elállhat addig ameddig nem kaphatja HT szerint?
2017. máj. 26. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!