Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyümölcs, zöldség fagyasztása?

Gyümölcs, zöldség fagyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen zöldséget, gyümölcsöt fagyaszthatnék le a babámnak, amit majd jó lesz előszedni télen?

Miket ajánlanátok? Leturmixolva gondoltam! (6 hó)

Továbbá, mit értenek főzelék alatt, ebben a kórban?



2016. aug. 11. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

zöldségek főzve, pürésítve. ez a főzelék. rántást 6 hónaposnak még ne csinálj, majd csak ha be van vezetve a glutén és a tejtermék akkor habarhatsz, kb. 8 hós kortól, vagy olajjal is kb. 8-9 hóstol rántással, de 6 hónaposan ez még csak a natúr fűszer nélkül lepaszírozott zöldséget jelenti.

amit érdemes fagyasztani és most van szezonja: szilva, barack ezek elsők között adható gyümölcsök.

cékla, tök, krumpli répa mind van télen...ezeket adhatod 6 hónaposan. ezeket tehát nem érdemes...cukkini adható 7 hós kortól, és nagyon jól fagyasztható, azt is tegyél el. brokkoli is, de azt le kell forrázni mielőtt fagyasztod. nálam még nő a kertben szóval az is most szezonális talán.

zöldborsó van még 7 hós kortól, de azt olyan macerás kifejteni hogy én sose teszek el frissen, inkább megveszem a boltban a mirelitet.

2016. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Cukkinit kicsit megfőzöm, turmixolom, és mehet a fagyra?

Brokkoli ugyanígy, vagy azt ne főzzem, csak forró vizet öntsek rá?

Rántást majd, hogy kell tenni rá?

Elnézést, ha nagy butaságot kérdezek...

2016. aug. 11. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Cukkinit csak ugy nyersen, felkockazva szoktam eltenni. Nem kell fozni....sot ossze is esik majd tehat kostoltatashoz max elfelezed de ugy egyben is elteheted felvagni se kell...csak hamozni erdemes.

Brokkolit forrasban levo vizbe teszed 5 percre majd hideg vizbe kihutod es ugy teszed el, rozsaira szedve. Ezt is erdemes minimum felesben porciozni mert nem fog egy egeszet megenni..


A rantast meg csak ugy ertettem hogy onnantol hogy mar 8-9 honapos, es elvben be lett vezetve tejfol,liszt, olaj, onnantopl siman lehet neki felnott fozeleket csinalni, persze zoldfuszerekkel so nelkuo....

2016. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért turmixolva akarod fagyasztani? Kisfiam 9 hós, kizárólag a darabos főtt ételeket fogadja el, a püréket, amiket 1 hónapja még előszeretettel ette, most kitolja a nyelvével. Szerencsémre mindent felkockázva fagyasztottam.
2016. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, csak azért akartam, mert úgy kevesebb helyet foglal...
2016. aug. 17. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!