Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki jobban jártas a nitrát...

Aki jobban jártas a nitrát mérgezés témában?

Figyelt kérdés
Kérdésem, kell e korlátozni a 4 hós hozzátápláláskor a sárgarépa és cékla mennyiségét ha saját, permet mentes kertből származnak ezek a zöldségek? Lehet így is bennük annyi nitrát ami mérgezést okozhat? Vagy jobb ha bébiételt adok?

2017. jún. 26. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Be van vizsgáltatva a kutatok?
2017. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi rossz témakörbe raktam (gyes...stb.) :-)


Válaszolónak :nem tudom, megkérdem a mamát... ugyanis párom szüleiéről van szó

2017. jún. 26. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a nitrát műtrágyából származik, nem permetszerből. Szóval hogy az x-edik szomszéd műtrágyáz-e, azt nem tudhatod. A talajvíz, csapadék miatt nyilván nem izoláltak egymástól az egyes kiskertek.


Ezen én is rágódtam tavaly ilyen tájban, végül adtam neki répát, nem csak bébiételeset, hanem a helyi piacról származót. A védőnő azt mondta, nyugodtan adhatom neki.


A hozzátáplálással viszont ne siess ennyire, inkább várd meg az 5,5-6 hónapos kort a kóstoltatással, nincs még szüksége egy 4 hónaposnak répára, célkára, csak anyatejre, vagy anyatejpótló tápszerre.

2017. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

- a hozzataplalast 6 honaposan kell kezdeni

- a nitrat a mutragyaban van, a talajviz viszi, ugyhogy ha a 20.kertszomszed mutragyazik akkor a ti repatokban ugyanugy lesz, ezen nem tudsz mit megkerdezni

2017. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A hozzátáplálást orvosi javaslatra kezdeném. Sajnos tejem nincs már 1 hónapja. Műtött baba, 2 hónapot volt kórházban. Nehezen indult gyarapodásnak,mert hamar elfáradt az evésben :-(

Persze ettől nem biztos hogy a hozzá táplálás megoldja a súlygyarapodást...


A nitrát terjedéséről a talajban, talajvízzel nekem is ilyen ismereteim vannak... Köszönöm a megerősítést!

na de hogy fogom ezt megértetni a mamával és a fiával (párommal) akik már most répát akartak kóstoltatni a babával?

Igaz hárítottam, meg azt is elmondtam, hogy veszélyes lehet a kerti répa... Jobb a bevizsgált (bébiétel) ....

Erre párom reakciója : a bébiétel gyárosoknak az a céljuk hogy minél többet adjanak el... és ki tudja abba is mit raknak (csak olcsó legyen)....

2017. jún. 26. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!