Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tapszeres 5 honapos babanak...

Tapszeres 5 honapos babanak bebietel vacsorara?

Figyelt kérdés
Mistanaba tobszor kel ejjel.Mundig eszik ejszaka is tapszert.Lehet nem eleg taplalo neki a tapszer?Bebietelt lehet vacsorara adni?Azzal jobban jol lakik?Ha igen milyet?Eloszor delelott kell koatoltatni vagy egybol adhatom vacsorara?
2017. aug. 24. 14:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy 2-es tapszer kellene neki?Beba 1 prot eszik.Lehet mar 2-t kellene?
2017. aug. 24. 14:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd már meg, hogy mennyi kalóriát tartalmaz egy bébiétel és egy adag tápszer!


A 2-es tápszer sokkal kézenfekvőbb megoldás.

2017. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nmm lesz gond h meg nincs 6 hos?
2017. aug. 24. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp délelőtt próbálj neki új ízeket, mert ha bántani fogja a pocakját, ne éjjel szenvedjen..


Próbáltad, hogy nem-e a szomjúság miatt ébred éjjel? Adsz neki egy kis vizet nem alszik vissza?


A fiam 8 hónaposan kapta meg a 2-es tápszert amúgy. De tény, hogy estére minden esetben tápszer kell. Most 8 hónapos és "elő van írva" a doki által, hogy reggel este mindenképp tápszert kapjon. Az 5 hónapos babád is kapjon este tápszert. Gondolj bele: ha pépet kap, sokkal jobban kell dolgoznia a gyomrának beleinek ahelyett, hogy pihenne a szervezete és aludna.

2017. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

A bébiétellel miért nincsenek ilyen aggályaid?

6 hónap az ajánlás hozzátáplálás kezdetére tápszeresnél is!


Ezen az se változtat, hogy egyes bébiételekre 4 hónapot írnak, csak hogy eladhatóbbak legyenek.


Ezzel szemben a kettes tápszer csak annyiban különbözik az egyestől, hogy picit magasabb a vas- és rosttartalma (ez utóbbitól laktatóbb).

2017. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Hogy állsz a hozzátáplálással?

Mert ha még soha semmit nem adtál neki tápszeren kívül, akkor ne tervezz vacsorára fél üveg bébiételt beletolni.


Fiamnál 2 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, és olyan 5-5,5 hónapos volt, mire az ebéd helyett csak bébiétel volt, tápszer nélkül.

Szóval az étel bevezetés nem 2 nap, ahhoz, hogy mennyiség is legyen.

Én sosem adtam bébiételt vacsorára, az mindig az ebéd volt. Vacsira max tejpépet, ha nem elég a tápszer.


Így inkább a tápszeren gondolkozz, de ezt orvos úgyis megmondja. Ő írja ki.

2017. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálás először is 6 hónál hamarabb nem ajánlatos, és akkor is délelőtti vagy ebédre való étkezéssel, hogy lásd, nincs-e allergiás reakció. Simán normális hogy éjjel felkel enni, nekem kb. 11 hónaposan állt át arra, hogy hajnal 5 körül kéri a tápszert. Egyáltalán nem biztos, hogy éhség miatt kel, és nem garancia, hogy ha vacsira ilyeneket adsz, nem fog kelni. Én a vacsorát utoljára vezettem be, addigra más tízóraira, ebédre, uzsira kapott mást, kb. 7-8 hónapos volt. Tápszert mi 6 hónapos korig Start-ot ittunk, utána váltottunk 2-esre, de a dokinő szerint simán mehetett volna tovább is neki a start.
2017. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tizoraira tejpepet kap.Almalevet baracklevet meg sutotoklevet kostoltattam mar vele ket etkezes kozott.Meg itt tartunk.Valahol olvastam h valami a tejpepet tapszerrel keveri el.Ezt hogy?Milyen aranyba?Viz tapszer es tejpep?Es ezt cunusuvegbol?Nek lesz tul suru?
2017. aug. 24. 18:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Adj neki nagyobb adag tápszert este. Én babám is éjjel kétszer is felkelt enni, aztán este először 30ml-vel többet adtam neki, most meg már 60ml-vel többet eszik meg, mint az "előírt". Azóta átalussza az éjszakát.
2017. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg az "eloirtat" sem eszi meg.Max 150ml-t eszik mindig,van mikor 120at.Annal tobbet nem hajlando enni.
2017. aug. 25. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!