Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Reális anyukák! Tápszeres...

Reális anyukák! Tápszeres babátoknál honnan tudtátok hogy elég fejlett már a gyomra a hozzátápláláshoz?

Figyelt kérdés
Ki mikor és mivel kezdte?A tápszert közben mikor?este?reggel?mikor lehet azt elhagyni?
2017. márc. 2. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbálkoztunk. 4 hónaposan alma levével, nem kellett neki. Aztán 4,5 hónaposan megint csak az alma levével, akkor sem kellett. Akkor gondoltam nézzük a barackot. Na az már ízlett neki rendesen.

Először csak egyfélét kell kóstoltatni pár napig pár kanállal, aztán tápszer. Több, mint fél éves volt már, mire az egyik étkezést el tudtuk hagyni.

2017. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Megült önállóan, érdeklődést mutatott erősen a mi ételeink felé, tápszer nem telítette el már órákra..

Ez olyan 5 és fél hónapos kor körül volt, doktornő már 4 hónaposan ajánlgatta de én azt még korainak tartottam nagyon.

Kezdtük reszelt alma levével, majd 1-2 hét múlva almapürével, majd jött a sütőtök, körte, gesztenye stb , 7-8 hónaposan meg már husikat is.

Fiam nagyon jó evő, hamar kiváltottunk étkezést, most 10 hónaposan reggel ha felkel kap tápszert, majd tízóraira gyümölcs, ebédre húsos menü, uzsira tejes-gyümölcs (tejpép,joghurt,túróval),vacsira meg tápszer fürdés után meg még éjszaka is eszik egyszer tápszert.

1 éves korig kötelező napi 500 ml tápszert megennie, onnéttól meg tejital javasolt.

Mikor kóstoltatsz az elején mindig kínálj utána tápszert, ha már megeszik egy teljes adagot akkor váltottál ki egy étkezést és akkor már nem szükséges a tápszer arra az étkezésre.

2017. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Érdeklődést mutat a mi étekeink felé?Hmm relatív!Minden érdekli őket ami új!Hát a telítettség kérdéses,170ml után felkel 4óra múlva max!Ülni még nem tud 3hónapos volt nemrég!Kiskanánnal vagy kis kupakocskával elég szépen tud enni(gyógyszert),és meg is szeretné fogni már!A cumisüveg elvét is tudja már pl!Tudja hogy majd hogyan kell alkalmaznia ha képes lesz ő maga megtartani!
2017. márc. 3. 05:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Huzza oda magához sokszor evés közben vagy éppen eltolja ha nem kér többet!
2017. márc. 3. 05:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 3 hónapos, akkor még korai. Tápszeres babáknál az ajánlás 4 hónapos kortól, de nálunk 4,5 volt, mire tényleg el is fogadta. Első voltam.
2017. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.Persze még nem szándékoztam adni neki mást a tszeren kívűl.Olyat lehet hogy a baba vízbe teszek egy kis bébi innit?Ami 4hónapos kortól ihatna?Azért hogy legyen egy kis íze a víznek mert azt nem nagyon issza.
2017. márc. 4. 00:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és nektek mikor ült a babátok?
2017. márc. 4. 00:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Stabilan 8-9 hónaposan. Addig pihenőszékben evett.
2017. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!