Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos babának mit adjak...

10 hónapos babának mit adjak enni?

Figyelt kérdés
Annyira nem megy nekem ez a dolog. 6 hósan kezdtük a ht-t, Anyatejes (voltak vele problémák,de megoldódtak). Egy idő után szépen elkezdett eszegetni nagyobb menyiségeket. Nem főzök minden nap.Egyszerűen képtelen vagyok minden nap kitalálni valamit, hogy na mi legyen ma az ebéd a sok teendő mellett. Tudok főzni, szeretek és akarok is.Benne vagyok egy csomó jó fb csoportban, nézem az ajánlásokat mikor mit lehet neki adni. Reggel joghurtot eszik, bár már unja, tízórai cicin alvás, majd ha felébred ebéd , uzsi cicin alvás este vacsi.Sokszor felborul a rend és uzsira is szilárdat kap. Ebédre igyekszem tartalmasabbat adni, zöldség husival (pürésen). kap még gyümit keksszel, tejpépet, pár falat kenyeret. 6 foga van szépen eszi a darabosabbat is. Ez így elég neki? Nem kellene valami mást is? Darabosaktól nagyon félek,ti hogy adjátok neki?

2017. szept. 2. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy elég-e neki, azt te látod rajta. A fiamnak 10 hónaposan elég volt 3 szilárd étkezés, de ebből 2 zöldséges volt. Olyan 11 hónaposan kezdte igényelni a rendes vacsorát, ekkor uzsira gyümölcsöt kapott és vacsira maradt zöldség husival. Elméletileg a reggeli és a vacsora az utolsó 2 kiváltott étkezés, oké, hogy cicin alszik de szerintem próbálhatnál kínálni előtte mást is.

Darabosnak és puhára párolt zöldséget/almát ilyesmit adtam kezdetnek. Meg kb ennyi idősen kóstolta meg a pufit, a kenyeret is. A kenyérnek mondjuk külön sztorija van, én szerintem katonákat csináltam volna, de ő kiszolgálta magát és szépen boldogult vele úgy is, ahogy a zacskóból kivette. :D

2017. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :-) Szopis tanácsadó mondta, hogy ne legyen több szilárd étel egyenlőre, mert azt vettem észre hogy szinte mindig azt kapott,így visszavettem. Ettől kevesebb lett a tejem és majdnem későn vettem észre. Elégnek érzem amennyit kap,inkább a hogy mit és hogyan. Bár nagyon soványka volt ez megoldódott egy idő után.
2017. szept. 2. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!