Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásbam tudnátok...

Hozzátáplálásbam tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Hamarosan hat hónapos lesz a lányom, szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Eddig csak anyatejet kapott. Olvasom, hogy sokan vacsorára tejpépet adnak. Ezt az anyatejesek is kaphatják vagy ezzel a anyatejet helyettesítik?

Másik kérdésem, hogy adhatok neki vizet az ennivaló mellé már rögtön az első alkalommal? V


2017. dec. 14. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

A tejpép is tápszer, annyi a különbség egy sűrűbb, anyatejes babának felesleges most Tápszert adni. Inkább maradjon szopi, utána később még kaphat tejpépet vacsorára ha már nem elég a tej.

Az enyem is anyatejes volt, 10 honapos kora körül adtam neki tejpépet, esténként, de nem volt a kedvence.


Vizet adhatsz ha elfogadja, de az enyém egy éves koráig nem igazán nfogadta el, erőszakoskodni pedig nem szabad. Bőven elég folyadék az anyatej, meg nincs is 45 °-os kánikula .

2017. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tejpépet ehet anyatejes baba is, az enyém is eszik, igaz, már 10 hónapos.

Ne a tejpeppel kezd, csak akkor, ha úgy érzed, estére már kevés neki az anyatej, és jobban aludna, ha tejpépet enne vacsorára. Persze alvás előtt még jöhet egy szopcsi.

Kezd inkább gyümölcs levével, zöldség pürével a hozzátáplálást. Kezdheted tízóraira, ez a magyar szokás. En az ebeddel kezdtem, nálunk ez az ajánlás.

Vizet természetesen adhatsz a babának, de ne aggódj, ha nem fog sokat inni, még elég neki bőven az anyatej folyadék pótlásra. Az én babám akkor kezdett rendesen inni, amikor már 3 étkezés volt kiváltva.

2017. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Èn gyümölccsel kezdtem 4 hónapos korában. Kóstolgattunk először, ismerkedtünk a kanállal. Egyébként zöldséggel is kezdhetsz, nekem a védőnő azt mondta v ezzel kezdek v a gyümölccsel. Nem értem miért a tejpép az első ami eszedbe jut. Ha egyébként anyatejes akkor felesleges tápszerfélét adni. Vízet bármikor adhatsz neki ha elfogadja. Alma, meggy ( nem a cukrozott, friss vagy mirelit). Ezeknek először csak a leve, aztán szép lassan a pép. De tök jó táblázatok vannak a neten. Nézd meg!
2017. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyümölcsel szeretném kezdeni, csak annyi helyen olvast, hogy adnak tejpépet is, emiatt kérdeztem rá. Nem szeretném azt adni a gyümölcsök zöldségek helyett.

2017. dec. 14. 16:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!