Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 es fel honapos babocanak...

Csillka kérdése:

7 es fel honapos babocanak milyen eteleket adtok es hogyan keszititek?

Figyelt kérdés
Tizorai van kivaltva es ebed tolodik a tejcsi ivas kb.2 oraval. Eszik gyumik: banan, meggy, alma, korte, szilva, barack es Zoldsegeket : krumpli, tok, cukkini, spenot, repa, csirkehus. Most akarnam a paradicsomot adni es a borsot. Ti ezeken kivul miket adtok ? Masik kerdesem az lenne h nem igazan eszi a darabosat( persze nem nagy darabokra gondoltam hanem kissebre ) oklendezik mindent jol kell pepesitsek, mikortol ehet mar darabosabb eteleket ? ( alul van 2 fog , felul keszulodik )
2017. dec. 19. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták darabossal 3 fog alatt ne próbálkozzunk, max kifli, banán, szóval amit elszopogat...de ne adjunk pl rizst meg ilyet mert úgyis cska egészbe lenyeli...szóval én ilyesmit nem is adtam csak mikor már kint volt 3 foguk...


ennyi idősen a 10 órai zabkása volt (most is az amúgy pedig 15 hós..): ujjnyi vízbe lefőztem egy kanál zabpelyhet, ezt daráltam össze gyümölcsökkel. Miután bevezettem a tejet, már néha joghurtot vagy túrót is tettem hozzá. Az is előfordult hogy zab helyett kivettem a mirelitből egy főzött-fagyasztott rizs kockát (jégkocka tartóba fagyasztgattam), és azt daráltam gyümölcsökkel mintha gyümölcsrizs volna.

Ebédre az általad említett zöldségeg, kiegészítve céklával, azt az elsők közt lehet bevezetni és imádják. Továbbá rizs és főtt tészta - én mindig ügyeltem rá hogy legyen gabona vagy valami tészta a zöldséges-husis pürébe, mert enélkül nem telt meg a pocakja.

2017. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sütőtök, gesztenye, cékla(van ahol nem ajánlják) is mehet.
2017. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. 7 honapos a picim. Neki mar ki van valtva a tizorai, ebed, uzsonna. Nagyon jo evo. Tizoraira gyumolcsot kap vagy zoldseget, attol fugg, mi van itthon. Mi egy hetre elore vasarolunk, neki is kulon megtervezem a menujet. A tizoraihoz mindig teszek vagy tejpepet vagy babapiskotat, babakekszet, babakenyeret. Az ebed altalaban hussal vagy hus nelkul, komplettaltan keszul (vedono mondta, azt jelenti, hogy hus helyett 1-2 adagolo kanal tapszert teszek neki). En ugy csinalom, hogy ket napig kap ugyanazt. Ebedre mindig huslevest fozok neki, uzsonnara pedig most a hetre terveztem cukkinifozeleket, tokot, zoldbabot, spenotot, de mult heten pl evett rizottot csirkemellel, zoldseges spagettit, huslevest. Probalom minel valtozatosabban taplalni, jovoheten megint masat adok neki. Ha nincs husleves ebedre (jo barmilyen kremleves is husival) akkor gyumit, zoldseget kap babakeksszel, babakenyerrel stb..
2017. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!