Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan készítitek a répát?

Hogyan készítitek a répát?

Figyelt kérdés

Adsig oké, hogy megmosom, a héját eltávolítom. De hogyan főzzem: egyben vagy darabokra vágva? És ha megfőtt, hogyan pépesítsem? Almareszelőn reszelve? Botmixerrel? Turmixgéppel?

Az elkészült pépet lehet fagyasztani is?


2016. aug. 26. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

én sosem fagyasztottam neki semmit.


kis kockákra vágtam, pici só, ha nagy adag akkor botmixerrel, pépesitettem, később villával,egy kevés főzővizzel hogy ne legyen nagyon száraz. ha meg csak kis adagot csináltam akkor üvegreszelőn reszeltem le.

2016. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Levettem a polcról, lecsavartam a tetejét és kicsit meglangyítottam. ;)


Eszembe nem jutott olyat adni 1 év alatt, ami potenciálisan nitráttal szennyezett, és a piaci/bolti répát nem vizsgálják erre, csak a bébikaját...

2016. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kockára vágva krumplival együtt pároltam, majd annyi főzővízzel, hogy megfelelő állagú legyen, botmixerrel pépesítettem. Magában is adhatod, én a krumplit előbb vezettem be, és gondoltam, jobb ez a párosítás mint magában a répa.

Sosem fagyasztottam pépet, a maradékot hűtőben tettem el másnapra.

2016. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Répát, mivel nitráthalmozó, csak üvegeset kap a fiam 1 éves koráig minimum.
2016. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak bébiételben adtam az elején.
2016. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is csak bébiételben adtam egyszer. Aztán úgy se mert fájt tőle a hasa. Úgy voltam vele majd 1 évesen újra megpróbálom 1 hónap múlva, akkor már főzve.


Darabokra vágnám úgy főzném meg és ha picinek csinálod botmixerrel pépesíteném, a krumplin kívül mindent így csináltam az első hónapokban, majd már csak villával. (Kivéve húst, azt azóta is botmixerrel.)


Én csak húst fagyasztok.

2016. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy egyben lassabban fő meg, ezért felvágom valamennyire, és kevés vízben puhára párolom. Van, hogy csak a répát, van, hogy krumplival együtt. Ha nincs benne krumpli, szoktam időnként fagyasztani is. Én botmixerrel pürésítem, mert ekkora mennyiség miatt nem szedem elő a turmixgépet, de a kettő közül igazából bármelyik jó.

Ha nem elég sűrű, akkor krumplival/édesburgonyával/rizzsel szoktam sűríteni.


Egyébként mi ez az új őrület, hogy már a répa is rossz, és már azt sem lehet adni? Harmadik gyerek, mindegyiknél bejön valami marhaság, amivel riogatják az embert, de erről eddig lemaradtam :D

2016. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!