Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kanál helyett eleinte etetőcum...

Kanál helyett eleinte etetőcumi, rá tud szokni?

Figyelt kérdés

4 és fél hós kisfiam tápszeres és elkezdtük a kóstolást. A kanállal nincs jóban, csak bizonyos levekre nyitotta a száját, azt is csak másnap. Első alkalom után gondoltam kipróbálom cumisüvegből hígítva adni az íze miatt. Ebből kiderült nem az új ízek nem tetszenek, hanem a kanál. Pépeket se ette. Mondták, hogy cumisüveget, ha lehet felejtsem el, mert rászokik, hogy abból is kap mást és még később fogadja majd el a kanalat.


Nem akarom nála erőltetni, van még idő, de ma gondoltam adok neki egybe nagy darab almát. Nagyon csócsálta ízlett neki, de kiharapdált belőle, mivel kijött két fogacskája is. Féltem, hogy félrenyel. Egy nagyobb darabot öklendezve kiköpött, nagyon figyeltem, de így többet nem adok. Erre javasolták az etető cumit. Nekem nem túl szimpatikus, de sokaknak bejön, viszont attól félek, erre is rászokna és megint ott lennénk, ahol a part szakad...


Érdemes lenne venni egyet, vagy hagyjam a csudába, mert rászokik?


Tapasztalatok érdekelnének leginkább.


Nem sürgetem a dolgot most is várunk januárig és próbálkozunk újra a levekkel és kanállal, majd péppel.



2017. dec. 23. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nem vagyok híve se ennek, se annak, ha cumisüvegből etetik a babát. A hozzátáplálásra való érettséget vagy éretlenséget leginkább onnan lehet látni, ahogy a kanálhoz viszonyul. Nem kell mindenáron etetni egy 4 hós babát. Én az 5,5 hósom hozzátáplálását hagytam abba most. Eleinte úgy tűnt érett rá, szépen elfogadta a kanalat erre 3. szopta a kanalat, több került a ruhájára mint amennyi a szájába, 4. napon sírdogált etetés közben, 5. nap már nem lesz. Most várok 2 hetet.
2017. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*3. napon szopta a kanalat
2017. dec. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem erett ra. Miert erolteted ? Annyira nyilvanvaloan a tudtodra adja ...

6 honapos a hivatalos ajanlas, pont ezert !

2017. dec. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de szerintem kerek perec megírtam, hogy nem erőltetem és, hogy januárban próbálom újra kanállal. Tudom, hogy 6 hó az ajánlás, de tápszeres babáknak 4 hó... így is vártam 4 hó után 1 hetet. 1 hétig próbálkoztam ott sem erőltettem. Volt, hogy két kanálka után azt mondtam ok hagyjuk, de a legtöbbször a kanalat akarta kivenni a kezemből és ő maga kezdte nyalogatni.


Védőnői és orvosi javaslatra kezdtem el. Nem fogok bepánikolni akkor sem, ha csak 6 hósan fog elkezdeni érdeklődni a kanál iránt.


De az viszont látszik, hogy az ételek után érdeklődik és a kézzel fogható almát szívesen rágcsálta. Tudtommal nem a kanalat kell megennie.


Csak érdeklődtem érdemes e kipróbálni az etető cumit, ha rá tud szokni meg se veszem.

2017. dec. 23. 23:26
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Engedd a kanalst csócsálni néha ügyesen mártsd alma pürébe. Én párolt almával kezdtem az nem olyan savas.

Ha csócsál akkor etető hálóba simám puha alma neki :)

2017. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, de te nagyon erölteted, én is csináltam ezt, de legalább nem ennyire. 4,5 hósnak adsz egy almadarabot. Minek? Nézd, én még nem láttam olyan gyereket, felnöttet aki csak cumiból volt hajlandó enni. Lányom olyan 5 hósan kezdte a kanállal evést, 4 hosan biztosan nem ette volna meg. Várj te is egy kicsit.
2017. dec. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem, tápszeresnél is 6 hó az ajánlás, nem fejlődnek gyorsabban.

A kanál pedig azért fontos, mert azon látod, hogy fennáll-e még a kitoló reflex. Ha igen, nem áll készen.

Az etetőháló pedig azért baromság, mert hamis biztonságérzetet ad. Nem tanulja vele, hogy mekkorát haraphat biztonságosan.

2017. dec. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm az etetőcumis hozzászólást, akkor tényleg nem költök rá.


Másrészről nézz utána, mert tényleg 4 hó az ajánlás a tápszeres babának. Mindenhol!


Szerintem nem eröltetés, hogy napok óta nem kapott semmit, és most jaj a kezébe nyomtam nyalogatni egy almadarabot.... az lenne az eröltetés, ha továbbra is próbálnám tukmálni kanállal a levet vagy a pépet. Egyébként ami a szájába kerül nem lökte ki, hanem elnyammogta... Csupán az a rohadt kanál az amit nem bír. Ami bement a szájába, azt nem tolta ki...



Tök mindegy nem erőltetem, ahogy már leírtam többször is... Ha meg nem próbálja meg az ember honnan tudná mikor érett rá?


Egyébként én másfél éves koromig mindent csak cumisüvegből kaptam, mert utáltam a kanalat. Anyu turmixolta le a cuccokat egyben. Hozzá teszem másfél évesen 4 fogam volt. Közben ilyenkor már darabosat esznek... Nálam nyilván anyu rontotta el, hogy mindenáron enni akart adni és nem várta meg míg megszerettem a kanalat.


Nem tudom miért kell azt feltételezni, hogy tömni akarom a gyereket mikor nem érett meg rá. Nem tömöm nem is kap semmit.


Szidjátok azokat akik 3 hósan kinderpinguit meg ilyen cukros vackokat adnak a gyereknek, mert egyre nagyobb divat.


És még én ássam el magam, mert ORVOSI ajánlásra megkóstoltattam vele a saját magam által lereszelt alma levét, meg sütőtököt sütöttem és és püréként kicsit babavízzel hígítva megkóstolt... tényleg nagy bűn és akaratosság -.-


Meg amúgy ki a francban bízzon az ember, ha nem az orvosában meg a védőnőben? Inkább a kitudja kik által össze vissza írt 80 féle különböző táblázatban a neten?


Nem etetem a gyereket. Nem is akarom még pár hétig újra próbálni. Csupán ez a etetőcumis divatmarhaság érdekelt, hogy megéri e majd kipróbálni. Ennyi.


Az meg, hogy huh egy alma darabkát megnyalogatott.... a szöszös pokrócot, vagy bármi rongyot nyalogathat, meg mindent ami a szájába kerül, de almát véletlen se...


Bocsánat felhúzott ez a dolog, mert tényleg nem tettem semmi rosszat és le is álltam, mert láttam, hogy nem úgy reagál ahogy kéne. Ennyi nem kell a fejemet leszedni.


Köszönöm!

2017. dec. 24. 09:59
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodjál már le, senki nem bántott, ksrácsony is van, ha ennyire rosszul viselsz egy amúgy tök normális hozzászólást, akkor szerintem inkább csinálj valami mást. Az etetöcumi az a hálós amúgy? Na az nekünk nem vált be, mert kb. négyszer akkora, mint a szája
2017. dec. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg felhúztam magam, mert mindenki azt írja erőltetem... pedig leírtam, hogy nem és nem zavar, ha később fogja megszeretni. De ezt senki nem vette figyelembe. Pár próbálkozás nem erőltetés.


Békésebb karácsonyt mindenkinek.

2017. dec. 24. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!