Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki hogy vezeti be a "sós"...

Ki hogy vezeti be a "sós" zöldségeket? Az édes gyümölcsökkel, sütőtökkel nincs gond, de a krumpli, répa nagyon nem megy.

Figyelt kérdés

Eddig be van vezetve az alma, sütőtök, banán. (Őszibarackot, céklát sehol nem kaptam, azok csak azért nem.)

Illetve krumplit kapott többször, de nem igazán szerette almával is és sütőtökkel is kevertem. Főtt répát egyenesen kiköpte, azt magában adtam.

7 hós múlott, egy étkezés van kiváltva (ebéd).


2017. dec. 29. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A répa nem sós.
2017. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fura, mert a repa pl edes. De keverheted almaval, sutotokel, aztan fokozatosan valtoztatsz az aranyon a repa javara.
2017. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Keverd gyümölccsel, de olyan arányban, hogy először alig érződjön benne a zöldség, aztán egyre jobban, fokozatosan megszokja.

Nem feltételezem, hogy sózod, de ha mégis, akkor ne tedd.

2017. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Én nem erőltetném, biztosan oka van, hogy miért nem szereti.

Azt had kérdezzem meg, hogy hogyan adod neki? Turmixolva? Mert ha esetleg vannak benne darabok, amiatt is köpheti.


Még azt próbálnám ki, hogy mi van akkor, ha anyatejjel/tápszerrel keverve kapja meg?

2017. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem sózom.
2017. dec. 29. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Édes burgonya vagy kis anyatejet keverj bele, aztán fokozatosan csökkentsd.
2017. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A krumplinál így csináltam, ahogy íjátok, kevertem mindig almával, tökkel, de nem olyan szívesen ette, mint mikor nem voltak keverve.

A répát sima vízben megfőztem és úgy adtam neki, de a mi véleményünk szerint sem volt úgy finom, arra gondoltam, azt majd 1-2 hónap múlva adom neki a húslevesből kivéve.

2017. dec. 29. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Keverd gyümölccsel.

Egyébként a nyugati országokban pont ezért kezdik zöldséggel hozzátáplálást, dehát ugye Magyarországnak még fejlődnie kell.

2017. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező minden ízt szeretnie a gyereknek. Ha a répa nem csúszik, nem csúszik. Nem katasztrófa, nem kell erőltetni.
2017. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!