Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A krumpli zöldség vagy gyümölc...

A krumpli zöldség vagy gyümölcs? Vagy mindketőnek lehet számítani? Esetleg semelyik?

Figyelt kérdés

Ne nézzetek hülyének és a leszólásokból sem kérek!

Gondolom zöldség, de azért biztos szeretnék benne lenni. Ez csak kíváncsiság nem trollkodás.



2016. dec. 2. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha nagyon szigorúan vesszük a dolgokat, akkor a krumplinak a termése, a magokat tartalmazó bogyó, az gyümölcs lenne, csak éppen mérgező. Amit fogyasztunk, a gumója az módosult szár-képlet, így inkább a zöldségekkel számít egy kategóriának.
2016. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Gyümölcs nem, mert nem felel meg a gyümölcs tudományos definíciójának. A zöldség viszont nem tudományos fogalom, tehát abba sok minden belefér.
2016. dec. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most ennyivel okosabb lettem. :)
2016. dec. 2. 18:14
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

Nincs a gyümölcsnek tudományos definíciója. Vagy te tudsz ilyet?


Kérdező! Gyümölcsön általában bizonyos növények nyersen fogyasztott (édes/kés) termését értjük. A krumpli nem termés, nem számítjuk a gyümölcsök közé.

2016. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3: Ja értem. Végül is ez egy jó válasz rá, de vannak kivételek. Mondjuk a répa: Lehet enni nyersen és édeskés, de attól még zöldség. Vannak mások is, de nekem most ez jutott hirtelen eszembe.

De attól még.köszönöm a választ! :)

2016. dec. 2. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

2-es válaszoló hatalmas marhaságot ír. Tudományos definíció :D Légyszi másold már be..


Az hogy zöldség meg gyümölcs konyhai fogalmak. Általában az édes, nyersen fogyasztható dolgokat gyümölcsnek mondjuk, de nincs kőbe vésve.


Országok, törzsek, alosztályok, rendek, nemzetségek és családok alapján lehet egzakt módon rendezni a növényeket, a zöldség meg gyümölcs csak piaci nyelv.

2016. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a tudományos definíción én is röhögtem, kösz


mellesleg van valahol egy EU szabályozás rá

pl a sárgarépa is gyümölcs kategóriába van sorolva, mivel EU szerint lekvárt csak gyümölcsből lehet főzni, a spanyolok meg csinálnak répából is

2016. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
amúgy a fruit angol szó jelent gyümölcsöt ÉS termést is
2016. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Mondjuk a répa: Lehet enni nyersen és édeskés"


Viszont nem termés. De ahogy már többen leírták, nincs rá egyértelmű lista vagy meghatározás.

2016. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor a kérdsemre a konkrét válasz: mindkettő lehet, de főleg zöldség.

Én ezeket szűrtem le a válaszokból. Bár a végefelé mr a répról volt szó.

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2016. dec. 3. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!