Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ízű a csicsóka?

Milyen ízű a csicsóka?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy édes. Olyasmi, mint az édesburgonyáé? A krumpli ízéhez egyáltalán nem hasonlít? Milyen zöldség ízéhez áll a legközelebb?


Hogy kell fűszerezni sós ételekhez, hogy ne legyen édes? Pl. rendesen köretként sült hús mellé vagy ilyen rakott módon meglehet csinálni, mint a rakott krumplit?


Köszi előre is :)



2017. aug. 20. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hangyányival édesebb, mint a krumpli. legalábbis én olyannak éreztem.
2017. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én, a krumplit imádom, csicsókát, akár hogy csináltam, fűszerezem, igen rossz íze volt.
2017. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Hasonlítani nem tudom semmihez. Legjobb, ha nézel recepteket interneten.

Én nagyon szeretem, nagyon sokat terem, úgyhogy a téli krumpli fogyasztást teljesen kiváltottam vele. Szinte minden burgonyás étel helyettesíthető. Köretnek is kiváló, rakottan is elkészíthetö, de pogácsát is szoktam csinálni csicsókából.

2017. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi utáltuk, nem hasonlítható a krumplihoz.
2017. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem emésztési zavarokat okoz, ezért csak nagyon keveset tudok fogyasztani belőle , pedig pont azért lett ültetve, mert nagyon jó a cukorbetegeknek.

Az íze átmenet a burgonya és a tarlórépa között.

Nyersen szoktam savanyúságnak elkészíteni,legyalulom hagymával és egyszerű ecetes levet készítek rá.

De ahogyan előttem már írták, minden krumplis ételt el lehet készíteni belőle, de nem lesz olyan az íze mintha burgonyát használnánk.

2017. aug. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem hasonlít a krumplihoz, ne próbáld meg vele helyettesíteni semmilyen ételben.

párolva, salátának, vagy salátába keverve, persze nyersen akár ízletesnek is mondható, nagyon egészséges is, (inulint tartalmaz, így a cukorbetegek is bátran fogyaszthatják )de egy valami amit hátránya, fájdalmas, görcsös hasmenést is okozhat.

Nagyon óvatosan, fokozatosan kell kipróbálni, ha nem okoz panaszt, akkor be lehet vezetni az étrendbe.

2017. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Ki akarom próbálni, de most sehol se láttam. Se spárban, se tescóban... :/ A helyi zöldségesnél meg végképp. Nem is tudom, mikor van ennek a szezonja.


Egyébként arról hallottam, hogy tényleg okozhat bélproblémákat, de elvileg csak átmenetileg, amíg "megtisztítja" a bélrendszert.

2017. aug. 24. 13:34
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Még korai keresned, szeptember vége-október, amikor kezdik felszedni, viszont egész télen kapható piacokon.
2017. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz. Én novembertől február végéig szoktam szedni.


Csak egy tipp: addig a batátát próbáld ki. Az is édesebb a krumplinál, de hasonlóan használható. Az egyre több helyen kapható, biztos találsz a környékeden.

Egy ismerősömtől kaptam pár kilót nem rég, és nekem ízlik. Jövőre én is vetek próbából.


[link]

2017. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor még várnom kell pár hónapot. Sebaj, még egy ok arra amiért az ősz a kedvenc évszakom. :)


Az édeskrumplit egyébként ismerem, ettem és nekem is ízlik. Ezért gondoltam, hogy a csicsóka is ízlene, hiszen az is édeskés.

2017. aug. 25. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!