Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor, és miből itassam a babát?

Mikor, és miből itassam a babát?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a kislányom, 2-3 hét, és kezdünk kóstolni, hozzátáplálni. Csak azt nem tudom, hogy folyadékot majd miből adjak neki? Jelenleg szoptatom, cumisüveget ezért nem akarok adni neki. És mikor kell elkezdeni megkinalni vízzel, vagy teával?
2017. dec. 29. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nem jelentett gondot a cumisüveg. Epeköveim voltak, ez rögtön szülés után derült ki, igen kemény görcseim voltak, a gyógyszert azonnal kihánytam, így sokszor kellett kórházba mennünk, hogy vénásan kapjam a fájdalomcsillapítót. Kisfiamat szoptattam, de ilyenkor ugye nem tudtam, így a lefejt tejet cumisüvegből kapta. Illetve mivel sok tejem volt, így tettem is el lefagyasztva, így amikor már nem volt tejem, mert az epediétának "hála", el is ment a tejem, még egy ideig tudtam neki anyatejet adni. Tehát nálunk felváltva ment a cicizés és a cumisüvegből itatás. Sőt, az innivalót is abból kapta. De itatópohárból is adhatsz neki más folyadékot.
2017. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sima pohár, tanuló pohár, csőrös itató: ami beválik. De ebben a korban már nem lesz cumizavaros, nem kell aggódni.

Lehet, hogy elég lesz neki az anyatej, és a nyári melegig nem is fogad el semmit. Amíg van elég pisis pelus, addig ne aggódj.

Ha szomjas, inni fog.

2017. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pohárból, a víz tökéletes!

Evés után kell megkínálni

2017. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kis vizespohár, eleinte olyan, aminek van kis karimája vagy kifelé pöndörödik a széle (akár röviditalos is lehet), aztán szépen megtanul majd bármilyenből inni.
2017. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs kimaradt: az anyatej maga elég, amíg csak kóstolgat. Később lehet neki babavizet adni, pár korttyal. Nagyon emiatt eleinte nem aggódnék.
2017. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!