Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adtok a 8 hónapos babának?...

Mit adtok a 8 hónapos babának? +/- egy hónap még oké de más életkorú gyerekek anyukája most ne válaszoljon kérlek titeket

Figyelt kérdés

Amilyen nagy könnyedséggel vágtam bele a hozzátáplálásba én most olyan tehernek is érzem.

1. Mikor és mennyi tápszert (!) eszik a babátok? Hány kiló a baba?

2. Mennyiszer kap egy nap szilárd ételt?

3. Pontosan miket adtatok eddig és mennyi ideig vezetitek az új ételt?, és hogyan néz ki mondjuk egy 3 napos menüsor?

4. Fontos a hús?! De tényleg minden nap vagy csak héti 3-4 alkalommal?

5.Csirkemájat? Heti max egy alkalommal ugye?! Hulye kérdés!! Akkor hogy vezessem be mint új ételt három napon keresztül.??

6. Hogyan adjak neki darabos ételt? Ha marad egy picivel nagyobb zöldség vagy gyümölcs darab a pépben, látom hogy már öklendezik és nehézen nyeli le. Már ugye adhatnék neki babakekszet. De így nem merem oda adni neki. 4 hónaposan jött ki alul 2 foga. Azóta semmi.

A mi rendszerünk, amivel nyilván baj van mert el is van hízva.

Reggel 6kor 180 mili (+por) tápszer.

9:30 -körül 120(+por) tápszer ,de ez is csak azért mert úgy mondták kínáljam először tejjel.

10:30 körül kb 250 gramm gyümölcs vagy zöldség, attól függ épp mit vezetek be. Majd alszik kicsit.

14:30 körül 120 mili tápszer (+por)

16 körül újra 250 gramm gyümölcs vagy zöldség majd este fél 7kor 180 mili tápszer.

A baj ott volt hogy kb 5 hónapos koráig anyatejes volt és aztán több tápszert kapott mert nem tudtam mennyit adhatok neki és most 8 és fél hónaposan 11 és fél kiló. A tápszer adag vissza lett húzva neki

Amit eddig kapott

Alma(ez szinte mindig van a napi kajában mert nagyon szereti) banán, körte, cukkini,krumpli,édesburgonya, répa, brokkoli, sütőtök, csirkemell,de ezzel us bajban vagyok pl Ez mind amit eddig evett. Glutént babakeksz porral adagolom neki a kajába minden nap. Néha adtam neki egy kis csipet kenyeret. Csirkemell? Ti hogyan csináljatok hogy egy héten többször is tudtok adni neki husit,? Meddig tároljátok a hűtőben? Hányszor és mekkora adagot adtok? Disznó hús? Már lehet?

És akkor mi van a yohurtokkal? A sima bolti natúr yoghurt mehet neki? Mennyi először?és mibe? Főzelék? Mitől lesz főzelék? Krumplitól? Attól csak pép lesz ha mondjuk teszünk hozzá répát és husit nem?

Igen. A fejemben káosz van és nem tudom mit csináljak! Ez elszomorít. Külföldön élek. Az itteni szokás szerint 6 hónapos kortól mehet neki a vajas kenyér amihez már egy 8 hónapos lehet hogy érett de akkor sem tudom mi a helyes. Hosszú lett tudom de most legalább kiírtam magamból.



2018. jan. 1. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia. Nem olyan bonyolult, mint elsőre látszik :-)

1. Altatáshoz eszik napi 4 szer kb. 130 ml tápszert.

7,9 kg volt 3 hete. (de nekünk nem volt egyszerű a "kezdet")

2.napi 3szor.

3.bevezetés 2-3 napig.

Eszik:s.répa,f.répa, sütőtők, főzőtök, cékla, cukkini, z.bab,z.borsó( héj nélkül), zeller, brokkoli,karfiol.

Alma,körte, banán, őszibarack, gesztenye.

Csirke, pulyka mell, borjúhús.

Menü:hajnalban": tápszer

8-kor alma-banán sinemil-lel (rizspép)

10-kor tápszer

13-kor s.répa, cukkini, krumpli, husi sinemil-lel

16-kor sima sinemil.

19-kor tápszer

23-kor tápszer

Husi mindennap van. Gyerekorvos szerint kell.

Csirkemáj még nincs bevezetve. Nem tudom mennyi az adag, amit megehet.

Darabosat ő sem eszik....de szépen nyammogja a kenyér és kifli véget :-)

2 foga van. Szerintem ez kevés még hozzá, hogy rágjon.

Egész csirkemell megfőzve, pépesitve turmixgéppel. Jégkocka tarbóban lefagyaszt! Kb. 18 napra elég mennyiség.

Klasszikus értelemben vett főzelék nem lesz ez. Csak pép.

Tejterméket még nem adtam, de gondolom a bolti natúr jó.

9 és fél hónapos.

Az elhízásról annyit: ha mozog már (kúszik, mászik, kapaszkodva lép) , akkor nem kéne "elhízottnak" lennie! 600 ml tápszert a lányom is megevett....

2018. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi BLW-zünk, mivel csak azt eszi, amit fogni tud, amióta csak elkezdtük a hozzátáplálást. Nagyon nehezen indult, nem akart enni mennyiséget semmiből, csak kóstolgatott. Sajnos a súlya is hónapokig stagnált.

Úgyhogy azt eszi, amit mi. Áttértünk a tojás mentes tésztára, amúgy is kevés sót használunk, stb. Kekszekkel és a szilárd ételekkel nincs gond. Nála az komoly eredmény, hogy most már lehet kanállal etetni, és elfogadja a pürés ételeket.

Inni még mindig nem hajlandó, üvegből sem. Legfeljebb akkor, ha 40 fokos meleg van.

Tápszert próbáltunk pótlásnak: eszébe nincs elfogadni.

A folyadék szükségletét levelekkel tudom pótolni, ezen kívül csak anyatejet iszik.

Enni a családdal szokott, napi ötször, plusz szoptatás igény szerint. Már nem görcsölök a mennyiségeken, úgyhogy nem kérek.

Hát... nem minden alakult úgy, ahogy én azt a hozzátáplálás kezdetén elképzeltem. :)

De végre rendesen hízik, hosszra is sokat nőtt, 72 cm, 8 kg, és most 9 hónapos.

2018. jan. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Levelekkel-levesekkel, kérek-mérek, de segáz, korán van még a mobilomnak.
2018. jan. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Enyem 8,5 honapos. Tapszeres 2 honapos koratol. Mara ugy nez ki egy menu hogy:

6korul evred, akkor 150ml tapszert eszik beba 1est.Utana kenyerbelbol a mi reggelinkenel meg adok neki kis darabokat(de ez egy fel szelet kenyer sincs, csak ikyen kostolgatas),

9:30korul tizorai, ez mindig tejpep nalunk. Mikor milyen izu, mindig masfelet adok neki.

12:30-13:00 ebed. Ez vagy krumplit fozok meg (1szemet),csipetnyi sos vizbe, aztan villaval osszetorom es egy fel natur medvesajtot is keverek hozza, vagy krumpli es brokkolit fozok, ugyanugy villaval osszetorom. Fagyasztottam le jegkockataroloba csirkemellet amit megfoztem kis vizbe aztan osszeturmixoltam a fozolevevel higitva. Ebbol egy kockat ol a brokkolis krumolihoz kiveszek kiolvasztom es hozzakeverem. Vagy repa krumpli sajt az ebed. A krupmli az allando szinte. Ezt sem eszi meg altalaba mindet, csak a felet. Az ebed utan rogton kinalok meg 120-150ml tapszert. Abbol is eszik a krumpli utan. Aztan viz.

15:30-16:00korul uzsi. Ez baban villaval osszetorve, vagy banan-alma turmixolva, vagy egy bebidesszert dm-es.

Es a vacsi 19:00korul:En vegyesen adok neki 90ml ejszakai milupa tapszert, es hozza ontok pizsamahami tejpepet(ez folyekony tejpep dm-be lehet kapni). Jol osszerazom, megmelegitem az egeszet kicsit mikroba es kb 260ml lesz belole. Ebbol van h a felet van hogy az egeszet megeszi. Mikor hogy.Egyszer ebred ejjel enni, akkor 180ml ejszakai tapszert kap.

Remelem tudtam valamit segiteni.

2018. jan. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Utolso vagyok. Hust egy heten kb 2szer kap igy fagyasztott csirkemellbol, csirkemajat egyszer kevertem a krumplihoz de kihanyta, ugyh azt hanyagoljuk. En egyenlore ennel maradok, aztan majd haladunk tobb etel kiprobalasaval. Egyebkent a netrol neztem ezeket a recepteket 8 honapos babaknak valokat.
2018. jan. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem bonyolult, csak te görcsölsz rajta.

7 hónapos.

Kb. 400-500 mili tápszert eszik, akkor kapja amikor éhes, szólni szokott egyértelmüen. 2-szer kap szilárd ételt, hipp bébiétel, annyit foglalkoztam vele, hogy milyen kaja, hogy ahány hónapos rá van írva azt kapja. Ételek bevezetése, mivel soha semmi gond nem volt ezzel, nem szoktam vele foglalkozni, ha valami allergént kapna, mondjuk hal, akkor csak pár napig kostoltatnám.

Glutén: reggeli kajájába belereszelek fél babakekszet. Darabos ételt nem kap, babakekszet egészben pláne nem. Nem kell napokig adni egy bevezetett ételből. Májat nem is fog kapni, mert szerintem egészségtelen, védőnő se eröltette, nálunk csak csirke, pulyka van, máat nem fog kapni, illetve najd hal 10 hónapos korától. Most 7 és fél, 8 kg kb.

2018. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekünk azért vannak előzmények ami miatt besokalltam. R és fél hónapos volt mikor elkezdtem régi szokás szerint ahogy anyukám csinálta bár azért sokkal szerényebben. Almát reszeltem csak simán azt adtam neki majd krumplit főztem majd sütőtököt. Másfél hét alatt a három napos bevezetéssel ezeket kapta már és sütőtököt. A széklete nem volt rendben nyálkás volt. Megálltunk. Két hét múlva újra kezdtük egy kedves idegen ajánlott A hogyan haladjunk tovább, mindent főzzek és sokkal lasabban. Így is volt de 4 nap múlva ugyanolyan lett. Ismét megálltunk majd két hét múlva újra kezdtem. Azóta nem nyálkás a széklete.

Úgy látom a húst elcsesztem, mert kb 2 hete nem is kapott. Mától ez változik. Hisz ezért is írtam ki mert már akkora volt a káosz a fejemben. Mikor még anyatejes volt akkor gyűlt rá a nagyja plusz kiló mert 5 hónaposan kb 8 kiló volt de ezt már nem tudom biztosra hogy is volt pontosan.

Úgy látom a délelőtti tápszert el lehetne hagyni. Ezt jól gondolom? Mert ugye nálunk napi kétszer kap szilárdat de akkor 10 kor nem kapna tápszert hanem kapna valami újat aztán ha ébred egy körül akkor is valamit majd csak délután 3 körül kínálnám tápszerrel majd 4 5 korul újra szilárd. Ez így jó lehet? Elfelejtettem írni hogy éjszaka még kap 120 milit. Volt egy hét hogy át tértem éjszaka szigorúan teára de az addig működött. Utána már nem akart vissza aludni ,éhes volt.

Vizet issza rendesen ha szomjas.

Glutén? Itt azzal fárasztanak hogy barna kenyérrel vezessem be neki. De mi fehéret eszünk. Volt egy időszak sőt mai napig is néha kicsit "foltos" az arca. Nem tudom mitől!! Ezért is adok neki babakeksz port mert azt gondoltam a csipetke kis kenyerektől volt/van. De nem tudom mert néha még mostanában is olyan.

Másik. Allergia. Egy gyógyszerész ismerősöm régi szokásokkal azt mondta. A normális allergia reakció nem allergia. A kiütés nem feltétlen allergia hanem étel intolerancia ami elmúlik ha szopatjuk a babát hozzá. Van benne valami. Igazából minden ismeretlen neki. Nem akarom óvni mint a hímes tojást. Ezzel a felfogással akkor örülök hogy élek mert anyukám nem volt piskóta ahogy velünk csinálta de itt vagyunk még mind a hárman élünk :-) csak azért az sem volt jó mikor nem stresszeltem még rá szóval így nehéz.

Írtátok hogy jégkocka tartóban a húst. Elég az neki ha egy olyan kis kockát kiolvasztok?

A babakeksz port már legalább két hete kapja normálisan növelve az adagot. Úgysem lesz allergiás ezt tudom . Miért lenne. Akkor ha mondjuk a bevezetett ételeket megfőzöm és liszttel besűrítem az is jó úgy és úgy fagyasztom le. Ma indulok nagy bevásárlásra így tervezem. Minden héten előre megfőzök neki egy heti adagot és lefagyasztom mert igazából ez a minden nap is pucolok két almát répát krumplit stb ez egy kicsit fárasztó.

Baba kaját egyszer kapott összesen mert nem akarta megenni a krumplit és csak öklendezett ezért próbáltam az üvegeset de utána vettem neki edeskrumplit azt szerette. De pl a brokkolit utálta. Tettem hozzá almát (!) és semmi probléma nem volt. Hát remélem mindenevő lesz így :-)

Igazából azért is vágyok bajba mert hiába olvasóm ilyen olyan rizspépet lehet neki adni vagy épp ilyen olyan terméket, nem tudom hogy itt az melyik lehet.

Na igen -es a bolti baba cuccok. Én is gondoltam rá hogy azt adom neki mert arra rá van írva mit mikortól. De! Csak azt babakekszet nézem amit MOST KAP tartalmaz kevés cukrot és tojást is. Ezért sem adtam neki túl sűrűn. De rá van írva 6 hónaptól. Így ezt kapja. Mi is kaptunk mindent! Babapiskótát is.

Ez is hosszú lett. Ha tudtok még ötleteket szívesen fogadom :-)

2018. jan. 2. 09:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsi. 4 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást
2018. jan. 2. 09:24
 9/12 anonim ***** válasza:

6ossal értek egyet, nem kell ennyire rágörcsölni.

Nálunk még egyáltalán nincs kialakulva a hozzátáplálás.Pl.tegnap csak tápszert kapott mert rossz napja volt nem tudta kivárni a kanalazást az első falatnál félrenyelt fuldoklott szóval nem erőltettem.

Hét hós a babám.4 foga van rágni nem tud se kekszet se darabosat nem kap.

Bébiételt kap nem főzök neki külön.Azok annyira változatosak, itthon a legtöbbet macerás beszerezni és megcsinálni.Tápszerből mindig 180ml+por-t kap.10kg most.

2018. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Uhh. Ne haragudj, de te nem fáradsz le saját magadtól? Lehet, hogy az én lányomnak is néha nyálkás a széklete, meg van, hogy folyékonyabb, keményebb, de igazából egyáltalán nem szoktam analizálgatni. Észre fogod venni, ha valami komolyabb baja van, az, hogy, kicsit más az állaga, tök mindegy. Azt se tudom abban mi a bonyolult, hogy bemész a boltba és leveszed a polcról, a 8 honaposnak való kaját, ha ennyire aggódsz, adod neki az eddig megszokott pl.) répát és pár kanalat az újból. Mondjuk én egyszerűen elfelejtettem, hogy nem kapott paradicsomot eddig, így egy egész üveggel vezettem be vééetlenül, semmi baja nem lett. Persze, ha utána az egész hetet a baba megfigyelgetésével töltöttem volna, akkor biztosan találtam volna valami rendelleneset a székletében, viselkedéseében, stb. Nézd, ez egy embergyerek, tud táplálkozni, nem kell ilyen szinten tulbonyolitani.
2018. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!